Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2289
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odbyło się drugie spotkanie informacyjne dotyczące projektu Brave Kids

Środa, 9 kwietnia 2014, 6:30
Aktualizacja: Piątek, 11 kwietnia 2014, 21:46
Autor: organizatorzy/opr.red.
Wałbrzych: Odbyło się drugie spotkanie informacyjne dotyczące projektu Brave Kids
Fot. Piotr Kuna
Ponad 50 wałbrzyszan, 3 rodziny z Wrocławia, które gościły już odważne dzieci oraz niezliczona liczba pytań. W niedzielę, 6 kwietnia w klubie Apropos odbyło się drugie spotkanie informacyjne dotyczące projektu Brave Kids. Przybywa wałbrzyskich rodzin chętnych, aby ugościć dzieci z Zimbabwe, Indii, Grenlandii, Nepalu i Iranu.

- Wątpliwości, czy zaangażować się w Brave Kids to coś normalnego – tłumaczyła Marta Kownacka, która gościła dzieci z Izraela i przyjechała na spotkanie do Wałbrzycha, aby podzielić się swoimi doświadczeniami. – Ten projekt to energia, radość i emocje – dodaje.

Jak wyglądają Brave Kids? Czy są wesołe? Jak będziemy z nimi rozmawiać? O to pytały wałbrzyskie dzieci, podekscytowane przyjazdem rówieśników z różnych zakątków świata.

– Nasze dzieci zyskują na tym najwięcej. Zdobywają odwagę, śmiałość. Widzą, że można porozumieć się nawet, gdy nie mówimy w tym samym języku. To lekcja tolerancji w praktyce – mówi Magdalena Sawicka, koordynator Brave Kids w Wałbrzychu. – Jestem niesamowicie zaskoczona, że kolejne spotkanie cieszyło się tak wielkim zainteresowaniem mieszkańców Wałbrzycha. Pojawiły się zarówno rodziny, które już znajdują się na liście, jak i nowi chętni do ugoszczenia dzieciaków. Wciąż jednak potrzebujemy wsparcia. Dlatego szukamy wolontariuszy!

Brave Kids odwiedzą Wałbrzych w połowie czerwca. Jeśli chcesz, aby na dwa tygodnie zamieszkały w Twoim domu lub chcesz zostać wolontariuszem w ramach projektu, napisz wiadomość na adres: emu.fundacja@gmail.com.

Więcej informacji: www.bravekids.eu

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group