Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 2953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odebrali klucze

Środa, 11 września 2019, 9:32
Aktualizacja: Piątek, 13 września 2019, 8:46
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Odebrali klucze
Fot. Robert Bajek
Wczoraj odbyło się uroczyste przekazanie kluczy nowym lokatorom budynku przy ulicy Husarskiej 8.

W budynku znajdują się 23 mieszkania wykonane w najwyższym standardzie, wykończone, gotowe do zamieszkania. Są to mieszkania komunalne. Ich budowa była możliwa dzięki środkom, które Gmina Wałbrzych otrzymała w formie preferencyjnej pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

- To skromna i krótka, ale jednak uroczystość. Nowe mieszkania w Wałbrzychu oznaczają dla kolejnych mieszkańców zmianę nie tylko na lepsze - często jest to właściwie nowe życie. Ci którzy nie bywają na Podgórzu, Sobięcinie, niestety również w Śródmieściu, Nowym Mieście i nie widzą w jakich warunkach wielu mieszkańców Wałbrzycha mieszka, nie rozumieją co oznacza mieszkanie na trzecim piętrze, bez ciepłej wody, bez toalety, z piecem na węgiel który trzeba nosić, kiedy ma się 70-80 lat. Druga strona to jest to, że w Wałbrzychu potrzeba bardzo dużo mieszkań - oceniamy, że około 1500 może 2000 dla tych, którzy chcieliby tu zostać, nie wyjeżdżać, pomagać rozwijać Wałbrzych. To są ludzie młodzi, rozwojowi i im trzeba dać mieszkania. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wyrosło obok właściwie małe osiedle. Kilkaset mieszkań w naszych budynkach i budynkach z programu "Mieszkanie Plus". Ten budynek jest budynkiem naszym, miejskim. Jest wybudowany w najwyższym standardzie, gotowy do zamieszkania. Kosztował nas sporo, ale ważne jest to, że od momentu kiedy mieszkańcy się wprowadzą, to będzie dla nich zupełnie nowy etap. I dla Wałbrzycha również. Dla nas jest to przyjemność, że możemy przekazać mieszkania - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Prezydent Szełemej podkreślał, że nowe mieszkania będą potrzebne również dlatego, że wiele starych, zdegradowanych budynków będzie wyburzanych. Nowy budynek powstaje właśnie przy ulicy Staszica. Znajdą się w nim 43 mieszkania. Prezydent przypomniał również o prowadzonych remontach kilkunastu kamienic w centrum miasta. Ogółem daje to kilkaset mieszkań. Co ciekawe w tych kamienicach pojawią się windy.

Twoja reakcja na artykuł?

10
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
3
16%
Złości
4
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group