Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3742
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odmawiają przyjęcia szczepionki

Piątek, 21 maja 2021, 8:32
Aktualizacja: 8:34
Autor: red
Wałbrzych: Odmawiają przyjęcia szczepionki
Fot. użyczone
Prezentujemy oświadczenie Związku Gmin Rzymskich Katolików Integralnych dotyczące działań podejmowanych przez prezydenta Wałbrzycha i miejskich radnych w sprawie szczepień przeciwko koronawirusowi.

Panie Prezydencie,
Panie i Panowie Radni Miejscy,

Związek Gmin Rzymskich Katolików Integralnych pw. Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych (w organizacji) z niepokojem przygląda się Państwa nadzwyczajnej, bo wykraczającej poza przewidziane prawem kompetencje, aktywności zorientowanej na wywieranie presji proszczepiennej na mieszkańców Wałbrzycha i osoby zatrudnione na terenie miasta. Naszym zdaniem presja ta łamie elementarne prawa człowieka oraz wypełnia zdefiniowane w prawodawstwie polskim znamiona mobbingu.

Jednocześnie informujemy, że członkowie Związku Gmin Rzymskich Katolików Integralnych pw. Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych odmawiają poddaniu się szczepieniu przeciw COVID-19 z powodów religijnych, o czym został powiadomiony Rzecznik Praw Obywatelskich. W tym kontekście na bieżąco monitorujemy sytuację w Wałbrzychu, by adekwatnie reagować na każde ewentualne naruszenie wolności członków naszych Gmin.

Wzywamy Państwa do zaprzestania działań konfliktujących mieszkańców Wałbrzycha oraz szkodzących - i tak już mocno w ostatnich latach nadszarpniętemu - wizerunkowi tego miasta.

W imieniu Związku Gmin Rzymskich Katolików Integralnych pw. Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych

Krzysztof Zagozda

Twoja reakcja na artykuł?

65
49%
Cieszy
36
27%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
2%
Smuci
3
2%
Złości
27
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group