Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odnowiony Dworzec Miasto

Poniedziałek, 15 grudnia 2014, 18:17
Aktualizacja: Wtorek, 16 grudnia 2014, 9:26
Autor: Katarzyna Szwarc
Wałbrzych: Odnowiony Dworzec Miasto
Fot. Katarzyna Szwarc
Od ubiegłego tygodnia zarówno mieszkańcy, jak i osoby przejeżdżające do Wałbrzycha, mogą już korzystać ze zmodernizowanego terenu stacji Wałbrzych Miasto.

W poprzednich latach Wałbrzyszanie doczekali się remontu budynku dworca, jak i nowych elementów peronu - takich jak wiaty czy tablica z nazwą stacji. Tym razem odnowieniu uległ główny peron, który został podniesiony na taki poziom, aby podróżującym łatwiej było wsiąść do pociągów. Całkowitemu remontowi zostało poddane również przejście podziemne - kiedyś ciemne i zaniedbane, a teraz dobrze oświetlone i czyste.

Pojawiła się również winda, która przewiezie pierwszych podróżnych gdy tylko zostaną dopełnione wszystkie formalności. Nowością jest też dodanie kolejnych zadaszeń, które mają ochronić oczekujących na pociągi przed opadami atmosferycznymi. Zamontowano też nowe tablice świetlne, informujące podróżujących o najbliższych połączeniach.

Brzegi peronów, znajdujące się przed białą linią, zostały wyłożone specjalnymi płytami z wypustkami, które mają ułatwić poruszanie się osobom niewidomym i niedowidzącym. Modernizacji uległy też lampy i megafony. Tereny przylegające do peronu zostały ogrodzone wysokim płotkiem, a nad całością obiektu czuwa monitoring.

Od niedzieli zmianie uległ również rozkład jazdy PKP, a na trasie Wrocław Główny – Wałbrzych – Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna, pojawiły się nowoczesne pociągi Kolei Dolnośląskich - „Impuls”. Mają one realizować 80% połączeń na odcinku pomiędzy Wrocławiem a Wałbrzychem. Według przewoźnika, do stolicy Dolnego Śląska będzie można dojechać nawet w przeciągu 70 minut, a kursem przyspieszonym – w 64 minuty.

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group