Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5866
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Odznaki od Wojewody

Piątek, 7 czerwca 2024, 7:24
Aktualizacja: 9:25
Autor: red
REGION: Odznaki od Wojewody
Fot. DUW
Wojewoda Maciej Awiżeń wręczył odznaki honorowe samorządowcom z Dolnego Śląska.

6 czerwca br. w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się spotkanie, w trakcie którego Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń wręczył samorządowcom z Dolnego Śląska odznaczenia państwowe za wybitne zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego. Wyróżnienie to jest także symboliczną formą uznania za poświęcenie i zaangażowanie ludzi związanych z rozwojem i pracą dla mieszkańców i mieszkanek regionu. Odznaki honorowe przyznane zostały postanowieniem Ministra do Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasza Siemoniaka.

Odznaczeni zostali: Renata Granowska – Wiceprezydent Wrocławia, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – Starosta Kłodzki, Marek Chmielewski – Poseł na Sejm X Kadencji, Jerzy Pokój – Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Tomasz Kiliński - Burmistrz Miasta Nowa Ruda, Włodzimierz Chlebosz – Starosta Powiatu Wrocławskiego, Jerzy Łużniak – Prezydent Jeleniej Góry oraz Dariusz Kucharski – Burmistrz Dzierżoniowa. Z powodu nieprzewidzianych okoliczności dwóch z wyróżnionych nie mogło być dziś z nami: Jerzy Łużniak – prezydent Jeleniej Góry, oraz Dariusz Kucharski – burmistrz Dzierżoniowa. Wkrótce przekażemy te odznaki.

- To ważne odznaczenie jest wyrazem uznania za wybitne osiągnięcia w dziedzinie samorządu terytorialnego oraz zaangażowanie w rozwój lokalnych społeczności. Otrzymanie takiej odznaki jest nie tylko wyróżnieniem osobistym, ale również podkreśleniem znaczenia Państwa pracy na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców i wzmocnienia struktur demokratycznych – mówił wojewoda Maciej Awiżeń.

Przyznane odznaki honorowe to także motywacja dla innych samorządowców z Dolnego Śląska, których także Wojewoda Dolnośląski zachęcił do dalszej aktywności i poświęcenia na rzecz wspólnego dobra, jakim są nasze lokalne małe ojczyzn”.

Twoja reakcja na artykuł?

4
33%
Cieszy
3
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
42%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group