Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2207
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ogłosili przetarg na remont ulicy Kamienieckiej

Środa, 20 grudnia 2017, 14:32
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Ogłosili przetarg na remont ulicy Kamienieckiej
Fot. archiwum
O remoncie ulicy Kamienickiej i budowie ronda na końcu ulicy Noworudzkiej mówili wielokrotnie prezydent Roman Szełemej i Bogusław Rogiński z ZDKiUM.

Teraz właśnie Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu ogłosił przetarg na modernizację ulicy Kamienieckiej. Chodzi o przebudowę odcinka biegnącego od granicy miasta do skrzyżowania z ul. Noworudzką i ul. Głuszycką. To zadanie jest realizowane w ramach inwestycji zatytułowanej: „Przebudowa dróg wojewódzkich nr 367 i 381 na obszarze gmin Boguszów-Gorce i Wałbrzych wraz z budową obwodnicy Boguszowa-Gorc i dzielnicy Sobięcin w Wałbrzychu”.
- Mówiąc o Trasie Sudekciej mam na myśli remont ulicy Kamienieckiej i budowę ronda na końcu ulicy Noworudzkiej - tłumaczy Bogusław Rogiński z ZDKiUM w Wałbrzychu. - Jest to trudny obszar, ale z pewnością to rozwiązanie spowoduje usprawnienie ruchu w tej części Wałbrzycha.

Na skrzyżownaiu ulic Kamienieckiej, Noworudzkiej oraz Głuszyckiej powstanie rondo, ponadto ma zostać wybudowany dodatkowy pas ruchu. Oczywiście częściowo remont dotknie również ulic Noworudzkiej i Głuszyckiej.

Zainteresowane przetargiem firmy mają czas na złożenie odpowiednich dokumentów do 23 stycznia 2018 roku. ZDKiUM liczy, że roboty zakończą się w ostatnim kwartale przyszłego roku.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group