Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2539
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ogłoszą kolejny przetarg na zabudowę wejścia turystycznego

Niedziela, 7 stycznia 2018, 8:45
Aktualizacja: 10:52
Autor: red
Wałbrzych: Ogłoszą kolejny przetarg na zabudowę wejścia turystycznego
Fot. archiwum
Potrzebny będzie piąty przetarg na zabudowę wejścia turystycznego do zlokalizowanych na poziomie –50m podziemi Zamku Książ. Czwarty przetarg nie przyniósł skutku.

Na ostatni przetarg wpłynęły zaledwie dwie oferty. Ta niższa opiewała na kwotę blisko 3 milionów 800 tys. zł, tymczasem Zamek Książ na to zadanie chce przeznaczyć ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych.
- Już w przyszłym tygodniu ogłosimy kolejny przetarg - tłumaczy prezes Zamku Książ Anna Żabska. - Analizowaliśmy poprzednie oferty, zasięgnęliśmy opinii specjalistów z tej dziedziny i uważamy, że suma, jaką ustaliliśmy na realizację tego zadania, jest realna. W tej chwili rynek budowlany jest trudny, ceny są zawyżane i stąd trudności w znalezieniu wykonawcy, ale mamy nadzieję, że po nowym roku tych chętnych firm do zrealizowania tej inwestycji będzie więcej.

Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej, pod kierunkiem profesora Pytela, orzekli, że zbocze północno-zachodnie jest górotworem stabilnym i istnieje możliwość prowadzenia tutaj prac górniczych. Przy realizacji zamówienia, oprócz dwóch powszechnie stosowanych, dopuszczona została również technika mikrowybuchów, która pozwoli na szybsze urobienie skały i wydrążenie dwóch szybów. Właśnie w nich docelowo mają powstać dwie żelbetowe klatki schodowe. Podziemia są już praktycznie gotowe do prac. Zostały oczyszczone i przygotowane instalacyjne.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group