Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 4880
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Bogusżów-Gorce: Ogólnopolski Tydzień Kariery w PG nr 1 w Boguszowie–Gorcach

Wtorek, 3 listopada 2015, 14:25
Autor: red
REGION, Bogusżów-Gorce: Ogólnopolski Tydzień Kariery w PG nr 1 w Boguszowie–Gorcach
Fot. użyczone
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na terenie gimnazjum zostały podjęte działania, którymi zostali objęci uczniowie wszystkich klas, a zwłaszcza klas trzecich.

Pierwszą inicjatywą był pojedynek międzyklasowy pn. „Zawód z klasą". Jego celem była prezentacja wylosowanego zawodu poprzez przebranie się i wcielenie w przedstawicieli poszczególnych grup zawodowych. Klasy prześcigały się w pomysłowości. Ostatecznie zwyciężyła klasa 2c, której uczniowie - jako budowlańcy - wywalczyli pierwszą nagrodę w postaci wycieczki zawodoznawczej. Drugie miejsce zajęła klasa 3a, która odegrała scenkę z rozprawy sądowej wcielając się w strony rozprawy sądowej. Trzecie miejsce należało do klasy 3c, czyli zawodowych żołnierzy.

Kolejną inicjatywą skierowaną do uczniów klas trzecich, były warsztaty prowadzone przez psychologa z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Wałbrzychu – Dawida Torbackiego. Podczas spotkania Psycholog służył pomocą uczniom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej. Wskazywał na istotę znaczenia wiedzy, zainteresowań i posiadania własnych pasji. Celem zajęć było również wsparcie uczniów w radzeniu sobie ze stresem, zwiększenie świadomości na temat własnej reakcji na stres oraz nabycie praktycznych umiejętności zapobiegania jego negatywnym skutkom. Omówione zostały przyczyny stresu, mechanizmy jego działania, techniki i metody radzenia sobie w trudnej sytuacji. Zwrócono gimnazjalistom uwagę na znaczenie poczucia własnej wartości w dążeniu do odniesienia sukcesów życiowych.

Powyższe działania miały na celu rozwijanie umiejętności planowania własnej kariery edukacyjno – zawodowej, pogłębianie wiedzy na temat zawodów oraz pomoc uczniom w osiągnięciu lepszego zrozumienia siebie samego w odniesieniu do własnego rozwoju w kontekście przyszłej pracy zawodowej i funkcjonowania w społeczeństwie obywatelskim.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group