Czytających: 4418

Wałbrzych: Ograły Czeszki

Wtorek, 8 października 2019, 9:56
W niedzielę 7 października na stadionie AQUA–ZDRÓJ piłkarska reprezentacja Polski kobiet U15 pokonała w towarzyskim meczu reprezentację Czech 3:1.

Po pierwszej połowie było 2:1 dla biało-czerwonych. Bramki dla Polski w 20. i 36. minucie zdobyła Oliwia Czernecka, a dla Czech w 34. minucie trafiła Albina Goretikowa. Polki mogły już wcześniej otworzyć wynik meczu, jednak w 11. minucie nie wykorzystały rzutu karnego. W kadrze Polski zagrała wychowanka AZS PWSZ Liwia Serafin. Po przerwie gra nadal była dość zacięta oraz wyrównana, Polki skutecznie pilnowały swojego prowadzenia oraz broniły dostępu do własnej bramki. Jedyne trafienie w drugiej połowie padło w 79. minucie, a jego autorką była Aleksandra Posiewka. Ostatecznie Polska na Ratuszowej pokonała Czechy 3:1.