Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2489
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych na naszym terenie

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 12 kwietnia 2013, 15:21
Autor: PAW
Fot. PAW
Dolny Śląsk gości uczestników II Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych. Nasze województwo wygrało konkurs Ministerstwa Sportu i Turystyki na organizację tych zawodów. Uroczyste otwarcie odbędzie się 12 kwietnia 2013r. o godz. 19.30 na zamku Książ w Wałbrzychu.

Cały przebieg zawodów we wszystkich dyscyplinach będzie można śledzić dzięki transmisji online dostępnej na oficjalnej stronie www.olimpiadamlodziezy.pl. Na stronie można znaleźć również inne informacje o zawodach, historię i zasady rozgrywania dyscyplin oraz aktualności.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to największe zawody sportu młodzieżowego w Polsce. Mają rangę mistrzostw Polski, a rozgrywane są w kategorii wiekowej juniora młodszego. Zawody w sportach umysłowych obejmują szachy, brydż sportowy i warcaby. Pierwsza edycja Olimpiady została zorganizowana w 2012 roku w Solinie. W klasyfikacji województw wygrał Dolny Śląsk, a nasi zawodnicy zdobyli 9 medali. Dolny Śląsk organizuje w tym roku II Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Umysłowych dzięki rozstrzygnięciu konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we wrześniu 2012 roku. Spośród 6 zgłoszonych ofert najwyżej została oceniona aplikacja konkursowa naszego województwa. Tegoroczna olimpiada odbędzie się w Wałbrzychu i Szczawnie - Zdroju. Zawodnicy będą walczyli o zwycięstwo w prestiżowych miejscach naszego regionu: szachiści na Zamku Książ, warcabiści w Ratuszu w Wałbrzychu, a brydżyści w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie - Zdroju.

Dolny Śląsk jest regionem o długich tradycjach organizacji imprez w sportach umysłowych i odnoszącym w nich znaczące sukcesy sportowe. Na terenie województwa cyklicznie organizowane są międzynarodowe zawody najwyższej rangi, takie jak: Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina, Memoriał Adolfa Andersena, Międzynarodowy Miting Brydżowy Błękitna Wstęga Odry oraz zawody mistrzowskie w różnych kategoriach wiekowych w sportach umysłowych. Z Dolnego Śląska wywodzi się również wielu arcymistrzów szachowych, brydżowych i warcabowych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group