Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5527
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Opóźnienia w otwarciu Letniego Parku Wodnego

Czwartek, 27 czerwca 2024, 6:42
Aktualizacja: 9:13
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Opóźnienia w otwarciu Letniego Parku Wodnego
Fot. red
Prezentujemy komunikat prasowy Urzędu Miasta Jedliny–Zdróju.

Urząd Miasta Jedlina-Zdrój informuje o opóźnieniach w realizacji inwestycji Letniego Parku Wodnego Aktiv Jedlina. Pomimo intensywnych prac i zaangażowania wykonawcy, nieprzewidywalne trudności techniczne, liczne zmiany koncepcyjne, zmiany wniesione przez poprzedniego burmistrza oraz ekstremalne warunki pogodowe wymusiły konieczność przesunięcia terminu otwarcia parku.

Powody opóźnień

Projekt budowy Letniego Parku Wodnego Aktiv Jedlina jest największą inwestycją w powojennej historii Jedliny-Zdroju. Umowa z wykonawcą została podpisana 2 lutego 2023 roku, z planowanym terminem zakończenia prac na 15 kwietnia 2024 roku. Jednakże, w wyniku licznych zmian koncepcji, wynikających z problemów pojawiających się w trakcie inwestycji oraz ze względu na zmiany wniesione przez zamawiającego, tj. ówczesnego Burmistrza Leszka Orpla, które rzutowały na konieczność doprojektowania niektórych rozwiązań oraz opracowania i uzgodnienia projektu zamiennego, wykonawca wystąpił 4 marca 2024 roku o przesunięcie terminu do 30 czerwca 2024 roku.

Dodatkowo, 28 maja 2024 roku miały miejsce ekstremalne warunki pogodowe – intensywne opady deszczu i gradu, które spowodowały znaczne uszkodzenia wykonanych już prac oraz budynku techniczno-gospodarczego. W związku z tym 4 czerwca 2024 roku, wykonawca ponownie wnioskował o przedłużenie terminu do 26 lipca 2024 roku.

Oficjalne stanowisko

– Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa i wysokiej jakości realizacji inwestycji. Mimo nieprzewidywalnych trudności, intensywnie pracujemy nad zakończeniem pierwszego etapu budowy Letniego Parku Wodnego Aktiv. Aktualnie oczekujemy na szczegółowe wyliczenia od wykonawcy, które pozwolą nam na oficjalne przesunięcie terminu zakończenia prac – komentuje Ilona Bujalska, Burmistrz Jedliny-Zdroju. – Urząd Miasta Jedliny-Zdróju dokłada wszelkich starań, aby Letni Park Wodny Aktiv Jedlina był gotowy na przyjęcie mieszkańców i turystów w możliwie najkrótszym czasie. Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość, jednocześnie zapewniając, że dokładamy wszelkich starań, aby zrealizować inwestycję na najwyższym poziomie. A o wszelkich postępach prac będziemy informować na bieżąco – dodaje.

Proces uzyskiwania pozwoleń

Po zakończeniu robót budowlanych, Gmina musi uzyskać częściowe pozwolenie na użytkowanie, co wymaga pozytywnych opinii Sanepidu oraz Państwowej Straży Pożarnej. Przewidywany termin uzyskania wszystkich niezbędnych pozwoleń to koniec sierpnia lub początek września 2024 roku.

Kontynuacja inwestycji

Pomimo opóźnień, Gmina Jedlina-Zdrój planuje płynnie przejść do realizacji kolejnych etapów inwestycji, obejmujących montaż urządzeń wodnych w dwóch kolejnych nieckach, budowę basenu, brodzika dla dzieci, plaży oraz boiska do siatkówki. Drugi etap natomiast jest uzależniony od pozytywnej oceny wniosku o dofinansowanie z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.

Twoja reakcja na artykuł?

6
21%
Cieszy
8
29%
Hahaha
2
7%
Nudzi
4
14%
Smuci
2
7%
Złości
6
21%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group