Czytających: 4166

Wałbrzych: Orlik Cup 2014

Wtorek, 26 sierpnia 2014, 14:19
Aktualizacja: 14:20
Turnieje piłkarskie „ORLIK Cup 2014” organizowane są przez klub sportowy UKS –ZSOiZ Gryfów Śląski na boisku Orlik przy ul. Uczniowska 11. Służyć ma popularyzacji piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży .

W grupach najmłodszych (Bambino 6-7 lat ) lat nie przewidują wyłaniania zwycięzców, wszyscy otrzymają medale. Chodzi o grę w piłkę i dobrą zabawę dla uczestników i ich rodziców.

Daty turniejów:
29.08. 2014 r. godzina 11:00-16:00 ( turniej dla młodzików –rocznik 2002 i mł.)
29.08. 2014 r. godzina 16:30-20:30 ( turniej dla żaków 2006 i mł. )
30.08.2014 r. godzina 11:00-16:00 ( turniej dla orlików 2004/2005 )
30.08.2014 r. godzina 16:30- 20:30 ( turniej trampkarzy 2001/2000 )
31.08.2014 r. godzina 11:00-16:00 ( turniej Bambino 2007 i mł. )
31.08.2014 r. godzina 16:30-21:00 ( turniej juniorów 1996 i mł.)

Każdy uczestnik otrzyma gorący posiłek z grilla . Najlepszy zawodnik z każdej drużyny otrzyma pamiątkowy medal i dyplom.

NAGRODY: za miejsca I-III medale, puchary i dyplomy, za miejsca IV-V puchary i medale, statuetki dla najlepszego zawodnika turnieju, najlepszego bramkarza i króla strzelców.

Czas gry: Minimum 1 x 15 minut. W zależności od liczby zgłoszonych drużyn długość trwania jednego meczu może zostać zmieniona. Planuje się, by każdy zespół rozegrał łącznie minimum 60 minut. Ilość zawodników w drużynie: maksymalnie 10 + opiekun. Ilość zawodników występujących jednocześnie na boisku: 6 (bramkarz + 5). Boisko: Orlik, bramki: 5 m. x 2 m, rzut karny: 9 m, kary minutowe: 1, 2 min. oraz wykluczenie do końca meczu (czerwona kartka).

Ubiór zawodników: - Wskazane jest posiadanie ochraniaczy przez zawodników. Każda drużyna powinna występować w jednolitych strojach. Zawodnicy występują w obuwiu o spodach miękkich (tzw. „lanki”). Kluby uczestniczące zobowiązane są do posiadania ubezpieczenia swoich zawodników od OC i NW.

Przed rozpoczęciem zawodów każdy z opiekunów wypełni listę zgłoszeniową (dostarczona przez organizatora).Opiekun powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe uprawniające do prowadzenia drużyny dziecięcej (instruktor, trener, nauczyciel w-f). Każdy uczestnik turnieju powinien mieć aktualne badania lekarskie uprawniające do uprawiania gry w piłkę nożną. Każdy uczestnik turnieju powinien posiadać legitymację lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Nieposiadanie wymienionych wyżej dokumentów może spowodować niedopuszczenie drużyny do gry. Sprawdzenia tożsamości zawodników sędzia może dokonać na wniosek opiekuna każdej z występujących drużyn.

Przepisy gry:
- Gra bez spalonego.
- Zmiany powrotne.
- Auty i rzuty rożne wznawiane są poprzez ustawienie piłki na linii bocznej boiska oraz podanie piłki do współpartnera lub wprowadzenie jej na boisko.
- Aut bramkowy wznawiany jest poprzez wyrzut piłki ręką przez bramkarza.
- Po chwyceniu piłki bramkarz może wyrzucać ją tylko ręką.
- W przypadku remisu sędzia zarządza tzw. „Szwedzką dogrywkę”. Co minutę następuje zatrzymanie gry, a trenerzy zdejmują z boiska po jednym zawodniku. Gra toczy się do strzelenia pierwszej bramki.

Po każdym meczu każdy trener wybiera „Najbardziej wyróżniającego się zawodnika” drużyny przeciwnej.

Kryteria uczestnictwa i obowiązki uczestników: opłata startowa: 150 zł płatne na konto organizatora najpóźniej do dnia 28 sierpnia 2014 roku, dane organizatora: Uczniowski Klub Sportowy –ZSOiZ, ul. Kolejowa 16, 59-620 Gryfów Śląski, NIP: 616 13 84 316, Konto: PKO BP S.A. 88 1020 2124 0000 8902 0073 4343. W tytule wpłaty prosimy napisać: „opłata startowa na turniej „ Orlik Cup 2014”.