Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3504
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Osiągnęli zamierzony cel

Piątek, 2 lipca 2021, 11:20
Aktualizacja: 11:25
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/REGION: Osiągnęli zamierzony cel
Fot. Roman Szełemej/facebook
Za nami bardzo ważna dla Subregionu Wałbrzyskiego sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.
- Pomimo okresu urlopowego, z inicjatywy samorządowców Subregionu Wałbrzyskiego, udało się zwołać sesję nadzwyczajną Sejmiku. Radni wojewódzcy przyjęli uchwałę o Społecznym Planie Sprawiedliwej Transformacji. Oznacza to, że 2,5 mld zł ze środków UE zdecydowanie przybliżyło się do mieszkańców Subregionu Wałbrzyskiego - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
- Wracamy z Wrocławia z poczuciem dobrze spełnionej misji. Grupa radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wystąpiła z wnioskiem o sesję nadzwyczajną, podczas której zaplanowano debatę o Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Wysłuchano naszych założeń do Społecznego Planu FST, który jest świetną diagnozą stanu Subregionu Wałbrzyskiego. Na zmiany transformacyjne możemy pozyskać może nawet 2,5 miliarda złotych unijnego wsparcia w tym nadzwyczajnym projekcie, który decyzją Komisji Europejskiej objął tylko kilka wybranych regionów w Polsce! Opracowany przez nas także świetny katalog potrzeb i konkretnych zadań. Tu ukłony wobec naszego lidera Romana Szełemeja, który koordynował nasze działania i był inspiratorem planu. Wielką wartość merytoryczną wniósł Radosław Gawlik. Dziękujemy wszystkim 19 radnym Sejmiku, którzy przyjęli uchwałę, dotyczącą implementacji samorządowego dokumentu do założeń wojewódzkich. To dobra decyzja dla mieszkańców naszego regionu - podsumowuje decyzją Sejmiku Bożena Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.
- Społeczny Terytorialny Plan Sprawiedliwej Transformacji, po bardzo szczegółowej analizie potrzeb gmin i naszych mieszkańców. To wielki plan, który ma wspomóc w dążeniu do przeobrażeń, których celem jest osiągnięcie pełnej dekarbonizacji w perspektywie najbliższych lat. Bez dużego zewnętrznego wsparcia finansowego nie poradzimy sobie z kluczowymi inwestycjami. W tym pomóc ma w dużej mierze unijny Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, który przyznany został także dla naszego regionu - komentuje sytuację Sylwia Dąbrowska, burmistrz Boguszowa-Gorc.

Twoja reakcja na artykuł?

25
58%
Cieszy
8
19%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group