Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 2691
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Osówka na targach w Łodzi i w Hradec Kralove

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Wtorek, 17 marca 2015, 15:05
Aktualizacja: 15:49
Autor: red
Fot. użyczone
W dniach 13–15 marca odbyły się XXI targi NA STYKU KULTUR w Łodzi. Wzięli w nich udział pracownicy Podziemnego Miasta Osówka Sp. z. o. o.

Na stoisku prezentowane były walory podziemi oraz regionu. Przygotowano interaktywną wystawę, można było zobaczyć eksponaty z czasów II wojny światowej. Szczególną atrakcją przygotowaną dla zwiedzających było odnajdywanie zakopanych w ziemi metalowych przedmiotów przy użyciu wykrywacza metalu. Można było także wygrać nagrody w czasie konkursów prowadzonych na stoisku. Od pierwszego dnia stoisko Osówki cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. W piątek 13 marca relację ze stoiska przekazało łódzkie radio i telewizja.

W podobnym terminie w dniach 13 i 14 marca odbyły się Targi Ruchu Turystycznego INFOTOUR I CYKLOTURYSTYKA w Centrum Kongresowym Aldis w Hradec Kralove. Zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z propozycjami biur podróży, uzdrowisk, hoteli, obiektów sportowych itp. Uczestnicy targów przybyli z całej Republiki Czeskiej i z krajów sąsiednich. Na targach miały miejsce także prelekcje znanych podróżników i występy zespołów muzycznych. W targach uczestniczyło Podziemne Miasto Osówka reprezentowane przez prezesa spółki Zdzisława Łazanowskiego. W jednym z dni targowych w promowaniu na rynku czeskim Osówki, a także walorów turystycznych Gminy Głuszyca oraz lokalnych agroturystów i restauratorów uczestniczył burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~MIKI 18-03-2015 21:44
A prezio ciągle w tym samym,wyświechtanym sweterku na którym niebieska,niemłoda już niebieska bluza.Oj,żal na to patrzeć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group