Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 4359
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ośrodek dla seniorów

Wtorek, 11 maja 2021, 6:49
Aktualizacja: 8:11
Autor: JAZ
Wałbrzych: Ośrodek dla seniorów
Fot. JAZ
Kolejny ośrodek dla seniora w Wałbrzychu został otwarty.

Dom Pomocy Społecznej Dom Seniora Biały Kamień przy ulicy Andersa 162A od dłuższego czasu był przygotowany dla swoich podopiecznych. Po długich miesiącach remont wreszcie dobiega końca. DPS jest placówką pobytu dla osób w podeszłym wieku oraz dla tych ze stwierdzonymi chorobami somatycznymi. Budowa została przeprowadzona przy zastosowaniu nowoczesnych norm, co pozwala przyjąć do placówki również osoby z niepełnosprawnościami. W związku z zabytkową charakterystyką budynku pozostawiono go w niezmienionej postaci. Najważniejsze zmiany zostały przeprowadzone wewnątrz, by miejsce przystosowane zostało do nowej funkcji. W ciągu najbliższych 5 lat w domu seniora zamieszka 30 osób, dla których przygotowano pokoje na pierwszych dwóch piętrach budynku.
- To miejsce, w którym w komfortowych warunkach pensjonariusze będą mieszkać i otrzymywać pomoc personelu, ale także pobliskiej wspólnoty religijnej. Pierwsi mieszkańcy pojawią się to już w tym tygodniu. Tym bardziej cieszy nas to, że udało się zrealizować inwestycję w tak szybkim czasie - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Gmina Wałbrzych zainwestowała w realizację przedsięwzięcia nieco ponad 3,5 mln zł, z czego blisko 2,8 mln pochodzi z dofinansowania z Unii Europejskiej. Całość projektu to koszt ponad 6,5 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

24
77%
Cieszy
1
3%
Hahaha
3
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
2
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group