Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 1762
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ośrodki kultury z terenu powiatu wałbrzyskiego otrzymają dofinansowanie

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Piątek, 1 lutego 2019, 12:33
Autor: red
Fot. UMWD
Marszałek Cezary Przybylski wraz z wicemarszałkiem Marcinem Gwoździem przekazali promesy i podpisali umowy z beneficjentami województwa dolnośląskiego.

− Dzięki wsparciu finansowemu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dolnośląskie obiekty pełniące funkcje kulturalne, których organizatorem są jednostki samorządu terytorialnego, odzyskają blask i będą dostępne dla mieszkańców, także tych z niepełnosprawnościami – zaznacza Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Dofinansowanych zostanie 38 zadań dotyczących budowy i wyposażania, 14 z zakresu przebudowy oraz 2 z zakresu wyposażenia na łączną kwotę 30 mln zł.
− Dzięki tym pieniądzom zostaną gruntownie wyremontowane bądź powstaną całkiem nowe świetlice, biblioteki i inne ośrodki kultury. Inwestowanie w obiekty pełniące funkcje kulturalne na obszarach wiejskich są bardzo potrzebne, widać to po dużym zainteresowaniu lokalnych samorządowców. W imieniu samorządu województwa, składam na Wasze ręce te symboliczne promesy i mam nadzieję, że już nie długo efekty będziemy mogli podziwiać na własne oczy – mówił wicemarszałek Marcin Gwóźdź.

W sumie pozytywną weryfikację formalną i merytoryczną przeszło 79 wniosków, które ujęte zostały na liście rankingowej przyjętej przez zarząd województwa. W przypadku uzyskania oszczędności (np. po rozstrzygnięciu postępowań przetargowych) lub zwiększenia dostępnego dla województwa limitu środków z podmiotami z pozycji od 55 do 79 na liście rankingowej będą zawierane umowy w kolejności wynikającej z tej listy.

Dofinansowanie z PROW mogło obejmować obszar należący do gmin wiejskich lub gmin miejsko-wiejskich, z wyłączeniem miast liczących powyżej 5000 mieszkańców lub gmin miejskich z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5000 mieszkańców.

W gronie gmin, które otrzymały dofinansowanie znalazły się m.in.:

- Gmina Czarny Bór - Wyposażenie świetlicy wiejskiej "Nad Grzędzkim Potokiem" - 296 tys. 445 zł

- Gmina Głuszyca - Odnowa wsi poprzez przebudowę świetlicy wiejskiej na terenie Gminy Głuszyca - 333 tys. 312 zł

- Gmina Stare Bogaczowice - Budowa świetlicy wiejskiej wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Cieszów na działce nr 175/1 - 500 tys. zł

- Gmina Walim - Modernizacja i przebudowa świetlicy wiejskiej zlokalizowanej przy ul. Głównej 10 w Zagórzu Śląskim w ramach działania"Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" - 412 tys. 543 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
4
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Maria 1-02-2019 16:26
Może by tak gmina Wałbrzych pozyskała środki unijne na wybudowanie świetlicy dla mieszkańców dzielnicy Konradów. Dotychczas ważne spotkania dla dzielnicy odbywają się pod namiotem ( gorzej być nie może ), lub pod chmurką na placu zabaw...
~Marysia 1-02-2019 23:21
do: ~Maria (16:26)
To pytanie do swojego prezydenta skieruj i od razu zapytaj o dziurawe drogi jak ser szwajcarski.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group