Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3383
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Otoczenie obiektu ma większy wpływ na komfort mieszkania niż myślisz. Wybierz dobrze!

Środa, 24 lipca 2019, 5:50
Autor: red
Kraj: Otoczenie obiektu ma większy wpływ na komfort mieszkania niż myślisz. Wybierz dobrze!
Fot. użyczone
Poszukiwanie i kupno własnego lokum to dla wielu jedna z ważniejszych decyzji w życiu, której rezultatami będą się cieszyć lub martwić przez wiele kolejnych lat. Podjąć ją niełatwo, bo przecież aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę jest bardzo wiele. W dodatku tylko część z nich dotyczyć będzie bezpośrednio obiektu czy postaci lokalu, jaki ma wejść w nasze posiadanie. Nie mniej istotne jest to, gdzie się on znajduje.

Oglądając mieszkanie sprawdź widok z okna

Cały cywilizacyjny postęp, którego owocami mogą cieszyć się ostatnie pokolenia, ma bardzo różne oblicza. Miasto, a przynajmniej kluczowe elementy składającej się nie infrastruktury, tworzą przestrzeń, poza którą wielu osobom trudno wyobrazić sobie komfortowe życie – niezależnie od tego, że snujemy niekiedy oderwane od codziennych potrzeb fantazje o zaszyciu się gdzieś z dala od niego.
Jednocześnie jednak przestrzeń ta bywa przytłaczająca i męcząca. Zarówno za sprawą hałasu, jak i drastycznie spadającej w okresie grzewczym jakości powietrza, a także postaci zabudowy. To, że im bliżej centrum, tym cenniejszy jest każdy metr, jest zrozumiałe, jednak szczelnie zabudowane działki znajdujemy w ostatnich latach nawet na peryferiach.

Na świecie już od dawna badano wpływ otoczenia obiektów na życie ich mieszkańców – wyniki nie są zaskakujące. Bliskość terenów zielonych to bardzo ważny czynnik skutecznie wpływający na poprawę samopoczucia. To z kolei przekłada się na mniejszą liczbę problemów zdrowotnych. Dokonując wyboru warto więc pomyśleć nie tylko o funkcjonalności samego lokalu czy dojeździe, ale także o szerzej rozumianym komforcie, jakim będziemy mogli cieszyć się przez następna lata. Tym bardziej, że na rynku pojawiają się także nowe realizacje znakomicie wychodzące tym potrzebom naprzeciw. Doskonałym przykładem może być np. osiedle Villa Romanów, które wznosi właśnie deweloper z Łodzi.

Światło i przestrzeń są potrzebne do życia

Umiejętne zagospodarowanie przestrzeni, na których wznoszone są obiekty mieszkalne jest ważne z jeszcze jednego powodu, o czym bardzo łatwo się przekonać, gdy tylko znajdziemy się w lokalu umieszczonym w ciasnej zabudowie. Widok z okna na pranie sąsiada to w tej sytuacji najmniejszy problem – dużo poważniejszym jest mrok, który niekiedy nie jest rozpraszany o żadnej porze dnia czy roku, niezależnie od ilości i powierzchni okien. To z kolei także w oczywisty sposób wpływa na samopoczucie użytkowników takiego mieszkania. Dobry dostęp do naturalnego światła słonecznego to jeden ze skutecznych sposobów na pobudzanie organizmu do produkcji endorfin i uniknięcie stanów nadmiernej melancholii, którym towarzyszą kłopoty z motywacją.

Oczywiście każdą przestrzeń można próbować rozjaśnić, usuwając niepotrzebne elementy wyposażenia i umeblowania, dobierając właściwe kolory powłok malarskich czy innych wykończeń, a także dbają o odpowiednie oświetlenie sztuczne. Naturalnego jednak w pełni nie zastąpi nic – miejmy to więc na uwadze dokonują wyboru.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group