Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Otrzymali dotacje

Czwartek, 6 lutego 2020, 12:42
Aktualizacja: Piątek, 7 lutego 2020, 8:51
Autor: opr. PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Otrzymali dotacje
Fot. red
W gminie Boguszów–Gorce rozstrzygnięty właśnie został konkurs na wspieranie zadań publicznych związanych z kulturą fizyczną i sportem, ale także choćby w ramach turystyki, kultury i sztuki oraz działaności na rzecz osób w wieku emerytalnym.

W zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu Jastrząb Boguszów-Gorce otrzymał 9 tys. 800 zł na współzawodnictwo w rozgrywkach tenisa stołowego. Grupa Biegowa Dzikowiec może liczyć na wsparcie w wysokości 4 tys. 200 zł, a Uczniowski Klub Karate otrzymał dotację w kwocie 8 tys. zł. Kaczor Boks Team na szkolenie młodych bokserów dostał 6 tys. zł, a zapaśniczy Heros Boguszów-Gorce na organizację międzynarodowego turnieju zapaśniczego kobiet otrzymał 10 tys. zł, a kolejne 10 tys. zł na szkolenie dzieci i młodzieży. Piłkarski Szczyt Boguszów zajmujący się szkoleniem grup młodzieżowych może liczyć na dotację w wysokości 42 tys. zł, a Górnik Gorce, również zajmujący się szkoleniem piłkarskiego narybku, dostał 49 tys. zł. UKS Dzikowiec szkolący narciarzy dostanie 12 tys. zł, natomiast UKS "Akademia Aktywności" zajmie się cyklem treningów biegowych dla dzieci i na to zadanie będzie miała do wykorzystania 8 tys. zł dotacji.

W zakresie turystyki i krajoznawstwa 3 tysiące złotych trafi do Hufca Ziemi Wałbrzyskiej na zadanie "Na harcerskim szlaku". Ten sam Hufiec otrzyma ponadto kolejne 3 tys. zł na zadanie "Boguszów-Gorce - moja mała ojczyzna". W ramach bezpieczeństwa prztyznano 5 tys. zł dotacji dla OSP Boguszów na "Podniesienie poziomu bezpieczeństwa w terenach górskich".

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
1
8%
Hahaha
2
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group