Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Otwarcie żłobka przy ul. Niepodległości

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 20 grudnia 2012, 6:17
Aktualizacja: 17:16
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej dokonał uroczystego otwarcia nowo wybudowanego żłobka przy ul. Niepodległości 15a w Wałbrzychu.

Prezydent powiedział, że kiedy zadecydowano o budowie żłobka decyzja ta spotkała się z opiniami, że nie jest to inwestycja potrzebna. Jak się po czasie okazało inwestycja była bardzo potrzebna i dobrze, że została zrealizowana. Zaznaczył również, że w połowie 2013 roku zostanie oddany do użytku kolejny żłobek przy ulicy Giserskiej.

Budowa trwała od połowy kwietnia 2012 r. Jej umowny koszt wraz z dokumentacją wyniósł ponad 1 700 000 zł. Zadanie obejmowało zaprojektowanie i wybudowanie od podstaw budynku na 50 miejsc o powierzchni użytkowej 469mkw, oraz zagospodarowanie terenu. Budynek posiada ogrzewanie gazowe, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, własny parking i kuchnię wyposażoną w najnowszy sprzęt o wartości prawie 100 000 zł. Meble w budynku to koszt 40 000 zł. Dodatkowe 30 000 zł. kosztowało urządzenie placu zabaw.

Wykonawcą robót była firma MAXBUD ABJ z Wrocławia, Inwestorem Zastępczym WDI z Wałbrzycha. Wyposażenie kuchni dostarczyła firma GASTRO-POL Sylwia Nowak z Głogowa. Meble zostały dostarczone przez Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne „AKMA” Zbigniew Podstawski z Niedomic. Plac zabaw urządziło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe APIS Jadwiga Oziębło z Jarosławia.

Prezydent Roman Szełemej podziękował wykonawcom i zwrócił uwagę na ich profesjonalizm, rzetelność i terminowość podczas budowy i adaptacji obiektu.Zadanie zostało dofinansowane w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „Maluch”.W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz miasta, rady miejskiej, wykonawców, oraz przedstawiciele miejskich instytucji oświatowych.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group