Czytających: 4915

Szczawno Zdrój: Otwarte Mistrzostwa Szczawna Zdroju w tenisie ziemnym

Wtorek, 5 czerwca 2012, 10:51
Aktualizacja: 10:52
Na szczawieńskich kortach odbył się turniej tenisa pod nazwą Otwarte Mistrzostwa Szczawna Zdroju.

Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach: Open Pro (kategoria, w której mogą grać również zawodnicy), szczawieńscy ligowcy (kategoria dla amatorów) oraz debel. Na starcie zameldowało się 35 zawodników rozlosowanych w poszczególnych drabinkach turniejowych.

W najbardziej prestiżowej kategorii Open Pro poziom był bardzo wyrównany, a magnesem dla dobrych graczy była pieniężna pula nagród. Za zwycięstwo w tym turnieju można było zainkasować 800 zł, drugie miejsce 400 zł, a półfinaliści po 200 zł.

Najlepszy w całych zawodach okazał się szczawieński junior Bartłomiej Bielecki, który pokonał po drodze do zwycięstwa Radosława Rosiaka, Radosława Dzieło, Mateusza Sęka, a w finałowej rozgrywce szczawieńskiego szkoleniowca Daniela Juszczyka. W kategorii „szczawieńscy ligowcy” najlepszy okazał się Wojciech Kierepka, który po drodze pokonał Adama Wymysłowskiego, Krzysztofa Bujaka, Roberta Piotrzkowskiego, a w finale spotkał się z młodziutkim (13 lat) Jakubem Witką. W grze podwójnej najlepsza okazała się para z Zielonej Góry Gładyszak/Sęk, która po wyrównanym pojedynku 2/6, 6/4, 12/10 pokonała parę Kosiński/Zapart.