Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4707
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Otwieramy III Liceum dla kandydatów

Środa, 27 marca 2019, 8:44
Aktualizacja: Czwartek, 28 marca 2019, 7:26
Autor: red
Wałbrzych: Otwieramy III Liceum dla kandydatów
Fot. organizatorzy
To wyjątkowy rok. Po raz ostatni absolwenci szkół gimnazjalnych pójdą do liceum, a szkół podstawowych po raz pierwszy. Od prawie dwu miesięcy w szkołach podstawowych odbywają się spotkania z przedstawicielami liceów i zespołów szkół, targi edukacyjne i prelekcje. Niewątpliwie mogą one stanowić pomoc w wyborze szkoły, jednak najlepiej samemu odwiedzić placówkę, którą ty lub twoje dziecko jesteście zainteresowani.

30 marca o 11.00 III Liceum Ogólnokształcące otworzy swoje podwoje dla kandydatów. Tego dnia przyszli licealiści będą mogli poznać szkołę od środka. Po spotkaniu z dyrektorem liceum dr. Waldemarem Sęczykiem będzie okazja przejść się po szkole, rozejrzeć, wziąć udział w przygotowanych zajęciach, wykładach czy warsztatach. Będzie okazja do szukania skarbów podczas gry językowej zorganizowanej przez anglistów. Miłośnicy królowej nauk będą mogli odwiedzić matematyczną „krainę przekształceń”. Dla humanistów zostaną przygotowane zabawy literacko-językowe oraz warsztaty poprawnej wymowy, które pomogą w kształceniu głosu jak i dykcji.

Interesujesz się dobrym kinem? Wartościowymi dziełami filmowymi? Musimy cię tym razem zasmucić, na wykładzie filmoznawczym nie dowiesz się niczego o artyzmie i kunszcie, bowiem prowadzący szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego zabiorą cię w podróż po najgorszych filmach świata. Przyjdź, a zobaczysz jak najgorsze koszmary ekranu stały się dziełami kultowymi, znanymi na cały świat. A potem zabij niesmak po obejrzanych katastrofach kinematograficznych i zapoznaj się animacjami światowej klasy podczas kolejnej prelekcji.

Również dla przyrodników mamy ciekawe propozycje. Dzięki warsztatom biologiczno-chemicznym wejdziesz w magiczny świat doświadczeń i eksperymentów.

Nie samą wiedzą jednak człowiek żyje. Było coś dla ducha, to i czas na ciało. Nauczyciele wychowania fizycznego sprawią, ze wycieczka do liceum zamieni się w prawdziwą wyprawę. Wszystko za sprawą tabaty – czterominutowego treningu metabolicznego. Spalaj tłuszcz, wakacje już za 3 miesiące! A potem rusz prosto do szkolnej strzelnicy i sprawdź, czy masz szansę zostać snajperem.

Jeśli jednak bardziej czujesz się artystą, posłuchaj szkolnego chóru „Cantica”, laureatów szkolnego konkursu „Mam Talent” występujących wraz z naszym umuzykalnionym nauczycielem geografii – Danielem Guzikiem.

A przede wszystkim przyjdź nas poznać. Porozmawiaj ze swoimi starszymi kolegami. Poznaj mocne i słabe strony III Liceum Ogólnokształcącego. Oczywiście tych pierwszych jest dużo więcej, ale o tym przekonaj się już na własne oczy.

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group