Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 4390
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pacjenci onkologiczni będą nadal leczeni

Poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 10:41
Aktualizacja: 13:42
Autor: red
Wałbrzych: Pacjenci onkologiczni będą nadal leczeni
Fot. red
Pacjenci Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, którzy zmagają się z chorobą nowotworową, mają zagwarantowaną ciągłość specjalistycznego leczenia onkologicznego i radioterapii. Planowane zmiany związane są z wygaśnięciem umowy z firmą Affidea i dalszą realizacją usług w ramach struktury szpitala. Będą sukcesywnie wprowadzane w połowie 2022 r. i uwzględnią potrzeby chorych.

Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu od wielu lat zapewnia pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie onkologiczne. Świadczenia zdrowotne w tym zakresie, które dotychczas były realizowane przy wsparciu Międzynarodowego Centrum Onkologii, będą w pełni kontynuowane. W związku z wygaśnięciem umowy z firmą Affidea Sp. z o. o., dalsze leczenie pacjentów będzie zapewnione przez Zakład Radioterapii wałbrzyskiego szpitala.

Przejęcie usług zgodnie z umową

Umowa ze spółką Affidea na świadczenie usług radioterapeutycznych została podpisana 15 lat temu na czas określony. Zgodnie z jej założeniami, po upływie tego okresu współpraca wygasa, a ośrodek radioterapii wraz z kompleksowym wyposażeniem przechodzi na własność wałbrzyskiego szpitala. Rezygnacja z usług podmiotu zewnętrznego jest działaniem w pełni uzasadnionym i korzystnym dla szpitala oraz jego pacjentów.

Szpital zadbał o pacjentów i personel

Do końca maja 2022 r. spółka Affidea jest zobowiązana do świadczenia usług radioterapeutycznych objętych umową. Prawidłowe wywiązanie się Affidei z zawartych umów, zarówno na świadczenie usług, jak i na umowę dzierżawy jest niezbędnym warunkiem do uniknięcia przerwy w udzielaniu usług. Jednak w trosce o życie i zdrowie pacjentów, Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego podjął kroki, które zabezpieczają nieprzerwane leczenie pacjentów onkologicznych, będące sprawą priorytetową. Jeśli zajdzie taka konieczność, w okresie przejściowym chorzy zostaną tymczasowo skierowani do innych renomowanych ośrodków. Docelowo kompleksowa onkologiczna opieka medyczna będzie kontynuowana i rozwijana w ramach działalności wałbrzyskiego szpitala. W Wałbrzychu będą nadal znajdować pomoc pacjenci zarówno rozpoczynający leczenie, jak i będący w trakcie terapii.

W razie jakichkolwiek problemów z ich dostępnością, pacjenci powinni kontaktować się ze szpitalem, a ten zapewni im kontynuację leczenia. Mogą też uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat organizacji leczenia od wyznaczonego w tym celu koordynatora (pod numerem telefonu 885 454 848).

Spółka Affidea zwolniła z pracy cały zespół Międzynarodowego Centrum Onkologii. Dyrekcja wałbrzyskiego szpitala zapewniła im zatrudnienie w ramach swojej struktury, zatem pacjentami będzie zajmował się znany im personel w dotychczasowej lokalizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

14
74%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
16%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group