Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 4938
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Palmiarnia pięknieje

Sobota, 22 stycznia 2022, 11:07
Autor: JAZ
Wałbrzych: Palmiarnia pięknieje
Fot. JAZ
Po zapowiadanych wcześniej informacjach dotyczących kolejnych remontów w Palmiarni, doczekaliśmy się oddania do użytku kolejnych konstrukcji. Tym razem są to szklarnie nr 18 i 22, gdzie możemy zobaczyć kaktusy i rośliny z rodziny cytrusów.
- Zakończyliśmy remont kolejnej części Palmiarni w Wałbrzychu. Gruntowna modernizacja objęła tym razem zabytkowe szklarnie nr 18 i 22. Remont zrealizowaliśmy wyłącznie ze środków własnych gminy i kosztował nas 1,5 miliona złotych – mówi prezydent Roman Szełemej.

Prezydent Wałbrzycha mówił również o kolejnych pracach w niedalekiej przyszłości. Będzie to jednak uzależnione od środków, jakimi dysponować będzie Gmina Wałbrzych. Anna Żabska zwróciła natomiast uwagę na fakt, że sam remont obiektów pozwala lepiej zagospodarować ich wnętrze.

- Dla nas to nie tylko remont konstrukcji, ale także nasadzenia nowych roślin. W szklarniach pojawiło się ich ponad 150. Znajdują się w miejscach usuniętych lub przesadzonych na polecenie konserwatora zabytków. Dzięki modernizacji mogliśmy wprowadzić nowe warunki, które nawiązują do historycznych nasadzeń z czasów Księżnej Daisy – cieszy się prezes Zamku Książ.

Twoja reakcja na artykuł?

22
81%
Cieszy
3
11%
Hahaha
2
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group