Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 5035
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Parlamentarzyści interweniują

Sobota, 27 lutego 2021, 9:39
Aktualizacja: 9:47
Autor: opr. PAW
REGION, Szczawno-Zdrój: Parlamentarzyści interweniują
Fot. red
Ostatnie wydarzenia w Szczawnie–Zdroju, odwołanie przewodniczącego rady Michała Brody oraz powołanie na jego miejsce Adama Motyki wywołuje wiele emocji.

Posłowie Katarzyna Mrzygłocka, Tomasz Siemoniak oraz senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska zwrócili się z pismem do Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego z prośbą o dokonanie pilnej kontroli legalności zwołania, przeprowadzenia, procedowania i podejmowania uchwał podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju oraz podjęcia odpowiednich środków nadzoru.
- Z informacji, które do nas dotarły od zaniepokojonych mieszkańców Szczawna-Zdroju, wynika, że Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Szczawna-Zdroju została przeprowadzona z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa, w tym ustawy o samorządzie gminnym - piszą we wniosku parlamentarzyści. - Wątpliwości dotyczą prawidłowości zwołania sesji w trybie stacjonarnym, będącej kontynuacją sesji z 19 lutego 2021 roku w dobie pandemii COVID 219, a także legalności procedowania uchwał, w tym ważności uchwały o odwołaniu Przewodniczącego Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju. W związku z powyższym przeprowadzenie kontroli we wskazanym zakresie w ramach nadzoru Wojewody nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego jest zasadne i konieczne.

Twoja reakcja na artykuł?

4
8%
Cieszy
28
56%
Hahaha
3
6%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
12
24%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group