Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4561
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Patriotyczna poezja i proza w Montowni

Sobota, 27 października 2018, 8:44
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Patriotyczna poezja i proza w Montowni
Fot. Robert Bajek
W Klubie Muzycznym Montownia na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się wczoraj XVI Międzyszkolny Integracyjny Konkurs Recytatorski.

Ten cykliczny konkurs jest przeznaczony dla uczniów specjalnych i masowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a jego celem jest upowszechnienie żywego słowa, dostarczenie dzieciom i młodzieży doznań artystycznych oraz umocnienie wiary we własne możliwości, a przede wszystkim zintegrowanie młodzieży pełnosprawnej z niepełnosprawną. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych, Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin ZSZS, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy SDiRZSZS, a współorganizatorami Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia i Zamek Książ.

Udział w konkursie wzięło 54 uczestników z następujących szkół: ZS nr 4, ZSZS, PSPS nr 10, PSP nr 28, 21, 15, 5, ZS-P 2, 3, 4, i 5 z Wałbrzycha, a także uczniowie z PSP w Walimiu i SP w Starych Bogaczowicach. Jako że w tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości podczas konkursu dominowały wiersze o tematyce patriotycznej. Ocenie podlegał zarówno dobór recytowanych utworów jak i ich interpretacja i zaangażowanie recytatorów. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy: uczniowie klas I-III szkół podstawowych, IV-VI szkół podstawowych, uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych i III klas gimnazjalnych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Jury w składzie: Agnieszka Ptasznik, Jolanta Łukaszewska i Irena Świętochowska po wysłuchaniu wszystkich recytatorów postanowiło przyznać następujące miejsca:

W kategorii klas I-III szkół podstawowych zwyciężył Dominik Szpara, na drugim miejscu znalazła się Zofia Kuś, a na miejscu trzecim Nikola Muciek. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Karol Prokopowicz, Zuzanna Karankiewicz i Oliwier Żydek. W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Karol Juszczyk, miejsce drugie Amelia Sikora, a miejsce trzecie Zuzanna Gajdzis. Wyróżnienia otrzymali: Julia Podobińska i Agata Fodzińska. W kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych i III klas gimnazjalnych zwyciężyła Agata Batóg, za nią uplasowała się Natalia Łukajewicz a stawkę zamknęła Laura Strzałka. Wyróżnieni w tej kategorii zostali: Aleksandra Chmara, Laura Kłapińska i Kacper Zapała. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Michalec, miejsce drugie Laura Tobolska, a miejsce trzecie Wiktoria Puton.

Warto zaznaczyć, że XVI Międzyszkolny Integracyjny Konkurs Recytatorski odbył się w ramach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group