Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 2482
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Patriotyzm, jak go widzę

Czwartek, 10 listopada 2016, 10:10
Autor: red
Wałbrzych: Patriotyzm, jak go widzę
Fot. organizatorzy
Blisko 500 prac nadesłano na konkurs „INVEST–PARK Patriotycznie” organizowany przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Wałbrzycha. Zwycięzców i uczestników nagrodzono w siedzibie strefy.

Konkurs plastyczny przebiegał pod hasłem „Patriotyzm, jak go widzę”. Wzięli w nim udział uczniowie z 15 wałbrzyskich szkół. W sumie nadesłano blisko 500 prac plastycznych – dzieł młodych patriotów. Obrazy nawiązywały do historii kraju, słynnych Polaków, symboli narodowych oraz postaw patriotycznych.
- To niezmiernie budujące, że konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Widać, że uczniowie włożyli w nie wiele serca oraz wykazali się ogromną kreatywnością. Tym trudniej było nam przyznać wyróżnienia, gdyż każda praca zasługuje na uznanie – podkreślał podczas rozstrzygnięcia konkursu Maciej Badora, prezes wałbrzyskiej strefy. - Dołożymy starań, aby prace mogli podziwiać nie tylko osoby odwiedzające naszą siedzibę – dodał.

Jury konkursu postanowiło przyznać aż 100 wyróżnień, wśród których znalazły się trzy nagrody główne. Trafiły one do Alicji Rybińskiej z PSP nr 28, Sebastiana Filipiaka z PSP nr 10 oraz Julii Cismasz z PG nr 4. Uczniowie odebrali między innymi tablety, biało-czerwone szaliki WSSE oraz gadżety strefy. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę lub upominek.

Podczas wydarzenia rozegrano również dodatkowy konkurs na najpiękniejszego orła. Na parkingu wałbrzyskiej strefy powstało 9 rysunków wykonanych za pomocą kredy. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się za pomocą facebookowego profilu wałbrzyskiej strefy.

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group