Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4054
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Patrol szkolny

Środa, 17 sierpnia 2022, 9:44
Aktualizacja: 14:45
Autor: red
Wałbrzych: Patrol szkolny
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Tydzień z życia Straży Miejskiej – Bezpieczne Wakacje z patrolem szkolnym. Przedstawiamy działania patrolu szkolnego, którego zadaniem jest profilaktyka i prewencja wśród dzieci i młodzieży.

Wakacje dobiegają końca. Dzieci z Konradowa i Białego Kamienia spędzały wolny czas nie tylko na zabawie, ale także zdobywały wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa. W Radzie Wspólnoty Samorządowej „Biały Kamień, Konradów” odbył się cykl spotkań pod nazwą „Bezpieczne Wakacje” prowadzony przez strażników z patrolu szkolnego. W lipcu strażnicy prowadzili trzy spotkania podczas których dzieci dowiedziały się jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego, jak zachować się wobec obcych osób oraz jak skutecznie bronić się przed agresywnym psem. Do kogo i jak można zwrócić się o pomoc wykorzystując numery alarmowe telefonów. Dzieci mogły przećwiczyć zdobyte wiadomości przy użyciu mini miasteczka ruchu drogowego czyli „autochodzika”. Uczestnicy spotkań otrzymali od Przewodniczącego Rady Wspólnoty Samorządowej wyprawki szkolne. Strażnicy wręczyli dyplomy i odblaski.

W sierpniu podopieczni Rady Wspólnoty Samorządowej „Biały Kamień, Konradów” ponownie spotkali się z funkcjonariuszkami straży miejskiej. Tym razem zajęcia odbyły się pod hasłem „Strażnik Przyrody”. Spotkanie to miało na celu uświadomienie dzieciom, że to jak wygląda i jak w przyszłości będzie wyglądać nasza planeta zależy od nas samych. Strażniczki uczyły jak ważne jest oszczędzanie wody i prądu, co robić abyśmy mogli oddychać czystym powietrzem. Dlaczego tak ważna jest segregacja odpadów. Co to jest recykling. Dzieci podczas tego spotkania rozwiązywały zadania, łamigłówki a na koniec uczyły się segregować odpady. Tak spędzony czas podczas wakacji z pewnością zaowocuje w życiu codziennym dzieci i ich rodzin.

Twoja reakcja na artykuł?

5
42%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
25%
Złości
4
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group