• Czwartek, 20 czerwca 2019
  • Godz. 1:16
  • Imieniny: Bogny, Bogumiły, Diany, Florentyny
  • Czytających: 3657
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Patrol szkolny wałbrzyskiej Straży Miejskiej wraca do akcji

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 18 marca 2019, 11:22
Aktualizacja: 12:27
Autor: red
Fot. red
Patrol szkolny prowadził swoją aktywność od dłuższego czasu, jednak problemy kadrowe wymusiły na wałbrzyskiej Straży Miejskiej ograniczenie działań w tym zakresie. Mimo to zapotrzebowanie środowiska szkolnego na zajęcia we współpracy ze Strażą Miejską spowodowało, że wznowiono pracę z młodzieżą z nowymi twarzami i z nową energią.

Wraz z pojawieniem się nowych osób w patrolu szkolnym, pojawiło się inne spojrzenie na sposób pracy z najmłodszymi, a tym samym wpłynęło na inną formę prowadzenia zajęć.

Czy bezpieczeństwo naszych pociech nie jest najważniejsze? Dlatego pierwszy cykl zajęć poświęcono bezpieczeństwu podczas ferii. W lekcjach wzięło udział łącznie 432 uczniów szkół podstawowych. Kolejne spotkania również miały spore zainteresowanie, uczestniczyło w nich w sumie 520 uczniów. Wśród najmłodszych grup omówione zostały zasady bezpieczeństwa dotyczące drogi do szkoły, czasu wolnego w domu i poza nim. W starszych grupach poruszono problem hejtu, stalkingu, agresji wśród młodzieży oraz odpowiedzialności nieletnich.
- Praca z młodzieżą daje nam mnóstwo satysfakcji. Wiąże się też z odpowiedzialnością i ciągłym poszerzaniem swojej wiedzy, ponieważ młody słuchacz jest bardzo wymagający. Cieszy nas chęć dalszej współpracy ze strony szkół. Czujemy, że nasz wysiłek jest doceniany,a to daje nam motywację do dalszych działań. W związku z ciągłym zainteresowaniem naszymi zajęciami, pragniemy iść krok naprzód i poruszyć tym razem tematy związane z ogłoszeniem roku 2019, rokiem Europy w Wałbrzychu. Należymy do krajów członkowskich Unii Europejskiej, stanowimy jej integralną część. Warto więc poszerzać wiedzę na temat Unii Europejskiej i państw, które wchodzą w jej skład - mówią miejscy strażnicy.

Również temat ekologii jest bardzo ważny. W ubiegłym tygodniu na ulice miast wyszła młodzież, w celu protestu dla prowadzonej polityki w zakresie ochrony środowiska i braku pogłębiania wiedzy w zakresie ekologii, mimo jej ogromnego znaczenia. W ostatnim czasie sprawa odpadów z plastiku stała się bardzo popularna, ponieważ ma szkodliwy wpływ na środowisko, w którym żyjemy.
- Chcemy pokazać uczniom, że istnieje wiele rozwiązań, które zmniejszają zużycie opakowań plastikowych. W sieci krąży wiele artykułów i zdjęć, przedstawiający ogrom tego zjawiska i szkody jakie w związku z nim powstają. Zależy nam na tym, aby zwiększyć świadomość oraz wrażliwość społeczeństwa na ten wątek, nauczyć najmłodsze pokolenia jak należy postępować, by zadbać o naszą planetę - podkreślają funkcjonariusze.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
2
18%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~wyzwalacz 18-03-2019 18:06
W Unii Europejskiej mają nas w dupie i wiedzą o tym burdelu nic nikomu nie ds. A od bezpieczeństwa ważniejsza jest nauka odwagi i przytomności. Bo inaczej dorastać będą legiony ciot.
~Ja 19-03-2019 9:16
Wyzwalacz izapewne jesteś młodym chłopcem po lub przed dwudziestką. Obudź się ! Ludzie z twojego pokolenia to najlepsze mięso armatnie a te „cioty” w przyszłości będą tobą rządzić czy tego chcesz czy nie. Unia Europejska nie ma cię gdzieś to polscy politycy ci to wmawiają. Przed wejściem do Unii kiedy jeszcze byłeś małym chłopcem nasz kraj wyglądał jeszcze gorzej niż współczesna Ukraina czy kraje bałkańskie. W polskich fabrykach panował kant i wyzysk na taki poziomie jak w biednych rejonach Bangladeszu. Początek wieku bezrobocie, brak perspektyw 3zł na godzinę bez jakich kolejek umów, drogi tak dziurawe ze na świdnickiej czułeś się jak na dzikim zachodzie. I ty musisz ze Unia Europejska ma nas gdzieś. Gdzies to maja cię politycy i ich dzieci tzw przez ciebie cioty bo w razie wojny a o taką nie trudno w razie rozpadu UE to ty będziesz stał w pierwszym szeregu .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group