Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6486
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Petycja do Marszałka

Środa, 28 lipca 2021, 10:23
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Petycja do Marszałka
Fot. pixabay.com
Przedstawiamy petycje do Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego przygotowaną przez Razem Wałbrzych.

"Jako mieszkańcy powiatów wałbrzyskiego i kłodzkiego oraz miasta Wałbrzycha domagamy się zwiększenia liczby połączeń kolejowych na linii Wałbrzych - Kłodzko. Obecna liczba sześciu na dobę jest stanowczo niewystarczająca wobec potrzeb mieszkańców, zwłaszcza w kontekście braku połączeń autobusowych na tej trasie. Mieszkańcy tego regionu na wiele sposobów doświadczają wykluczenia transportowego - bez samochodu nie można dostać się do szkoły, pracy, lekarza czy też uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Wiele mniejszych miejscowości nie ma żadnego dostępu do komunikacji publicznej, a chcąc świadomie zrezygnować z auta na rzecz bardziej ekologicznego transportu zbiorowego narażamy się na kilkugodzinne oczekiwanie na pociąg, gdyby na przykład nasza weekendowa wycieczka nieco się wydłużyła, czy musielibyśmy zostać nieco dłużej w pracy.

Wnioskujemy, aby między 6 a 18, pociąg kursował na tej trasie dokładnie co godzinę, tak jak jest u naszych południowych sąsiadów między dużo mniejszymi miejscowościami Nachod i Broumov. Regularność połączeń zapewni możliwość swobodnego dojazdu do pracy, szkoły, urzędu czy w miejsca atrakcyjne turystycznie, bez obaw, że utkniemy na wiele godzin na dworcu".

Twoja reakcja na artykuł?

21
84%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
2
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group