Środa, 31 maja
Imieniny: Anieli, Petroneli
Czytających: 5948
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Petycja odrzucona

Piątek, 18 lutego 2022, 10:20
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Petycja odrzucona
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Wałbrzyscy radni odrzucili przyjęcie petycji w sprawie zakazu stosowania „maseczek ochronnych” na terenie podległych miejscowości, ponieważ stanowią one poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.

Radny Jerzy Langer zgłosił wniosek do porządku obrad, by nie podejmować uchwały w sprawie petycji, która wpłynęła do biura Rady Miasta pod koniec ubiegłego roku, a która dotyczy m.in. wydania "Zakazu stosowania maseczek ochronnych".

- Rada Miasta nie ma takich uprawnień, by decydować o takich rozwiązaniach, a poza tym petycja została złożona nie przez mieszkańca naszego miasta. Nie musimy przecież każdego wniosku rozpatrywać i wystarczy tej Pani tylko odpowiedzieć, że rada miejska nie ma takich uprawnień - mówi radny Langer.

Radca prawny UM Wałbrzych Justyna Woźniak nie do końca zgadza się ze słowami radnego Langera, bowiem według niej petycje mogą składać wszyscy - nie tylko mieszkańcy Gminy Wałbrzych - bo tak stanowią przepisy.

- Petycja może być złożona w interesie społecznym. Jeśli petycja wpłynęła do Biura Rady Miasta, to rada musi tę sprawę rozstrzygnąć czy petycja jest zasadna czy też nie, a jedynym rozstrzygnięciem jest podjęcie uchwały - twierdzi Justyna Woźniak. - Formą rozstrzygnięcia petycji jest właśnie uchwał rady, bowiem ustawa dozwala składanie petycji o różnych treściach.

Zdaniem radnego Langera, Rada Miasta powinna zajmować się petycjami, które mają podstawę prawną, bowiem w innym wypadku takie procedowanie może doprowadzić do paraliżu pracy Rady Miejskiej i ponadto prowadzi do ośmieszania tego gremium. Ostatecznie wniosek radnego Langera nie zyskał aprobaty większości radnych. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta zapoznała się z powyższą petycją i uznała, że podjęcie takiej uchwały przekracza kompetencje rady miasta i dlatego członkowie komisji uznali, że petycja jest bezzasadna i tak też zagłosowała większość radnych.

Przypomnijmy, że 21 grudnia 2021 r. do Biura Rady Miejskiej w Wałbrzychu wpłynęła petycja o podjęcie przez Radę Miejską uchwały dotyczącej wydania:

1. „zakazu stosowania „maseczek ochronnych” na terenie podległych miejscowości ponieważ stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz wydanie komunikatów w Mediach o szkodliwości maseczek (Strona Urzędu Miasta, TVP, Prasa Internet) z jednoczesnym umieszczeniem w widocznych miejscach plakatów (tablice ogłoszeń) z jednoczesnym powiadomieniem – Kuratoria, Szkoły, Szpitale, Przychodnie Lecznicze, Urzędu, Pracodawcy, Markety, Policję, Sądy, Sanepid, Urząd Wojewódzki itp.)”.

2. „zakazu stosowania Kwarantann i izolacji medycznej ponieważ są to działania surowo karane (pozbawianie ludzi wolności – bez wyroku sądowego) i traktowanie przez Ustawę polski Kodeks Karny jako „zbrodnie”.

3. „zakazu stosowania „szczepionek” mRNA (wszystkich producentów) ponieważ te szczepionki są Bronią Biologiczno-Chemiczną a zaszczepione osoby bez pomocy medycznej umrą w okresie najbliższych kilku lat (wg Ministerstwa Zdrowia zostało zaszczepionych ok. 20 000 000 Polaków) oraz Podjęcia „Działań Ratowniczych” mających na celu objęcia szczególną opieką medyczną wszystkich osób zaszczepionych w celu ochrony ich zdrowia i życia a także wydanie specjalnych komunikatów w tej sprawie w Mediach”.

Twoja reakcja na artykuł?

3
19%
Cieszy
3
19%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
7
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group