Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4891
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piąta edycja zawodów robotów odbędzie się w Wałbrzychu

Środa, 5 lutego 2014, 13:51
Aktualizacja: 23:05
Autor: red
Wałbrzych: Piąta edycja zawodów robotów odbędzie się w Wałbrzychu
Fot. archiwum
Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Zespołem Szkół Nr 8 w Wałbrzychu organizuje piątą już edycję Zawodów Robotów „T–BOT 2014”, które odbędą się w Regionalnym Centrum Promocji Gospodarczej w Wałbrzychu 22 lutego.

Zawody odbywać się będą w 4 kategoriach:

- Minisumo - autonomiczne, nie sterowane konstrukcje o wymiarach 10x10cm i wadze do 500 g. Zadaniem robota jest zepchnięcie przeciwnika z ringu.

- Linefollower - roboty muszą przebyć trasę wyznaczona przez czarną linię, umieszczoną na jasnej powierzchni. W czasie pokonywania drogi, robot nie może zjechać z toru.

- Freestyle - uczestnicy mogą zaprezentować dowolną konstrukcję robotyczną. Kategoria ta cieszy sie dużym zainteresowaniem wśród publiczności, gdyż to właśnie ona w głosowaniu decyduje o tym, kto zwycięża.

- LineFollower Enhanced – konkurencja ta jest urozmaicona wersją Linefollower. Roboty mają trudniejsze zadanie, ponieważ oprócz trasy mają do pokonania ustawione na niej przeszkody, takie jak cegła, tunel itp.

W trakcie imprezy dodatkową atrakcją dla widzów będzie pokaz dwóch robotów pirotechnicznych, które zostaną zaprezentowane przez oddział antyterrorystyczny Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Podczas zawodów można będzie również oglądać galerię zdjęć dokumentujących misję marsjańskiego łazika Curiosity. Pojazd trafił na Czerwoną Planetę w ramach misji Mars Science Laboratory, realizowanej właśnie najnowszej części programu badań Marsa przez agencję kosmiczną NASA. Wystawę „Curiosity wins” otworzy Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych.

Głównymi sponsorami nagród są: DARR S.A, El-pro, El-mix, Crusar.

Wszelkie dodatkowe informacje na stronie www.tbot.hb.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group