Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2765
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Świebodzice: Piękna pogoda, sportowe emocje i muzyczne gwiazdy

Wtorek, 19 czerwca 2012, 5:47
Aktualizacja: 11:35
Autor: opr.red.
REGION, Świebodzice: Piękna pogoda, sportowe emocje i muzyczne gwiazdy
Fot. użyczone
Dni Świebodzic 2012 już za nami. W tym roku atrakcje zapewnili nie tylko organizatorzy, ale i pogoda. Było upalnie i słonecznie, idealnie, by wspólnie bawić się na świeżym powietrzu.

Wystartowaliśmy w sobotę, 16 czerwca, mocnym, hip-hopowym uderzeniem w wykonaniu zespołów takich jak Lazy Rockers, Liryk czy Solo Fenomenal. Dla miłośników nieco innej muzyki klasyczne przeboje polskiej piosenki przypomnieli Zespół Meluzyna oraz Mateusz Gancarczyk, tym samym doskonale przygotowując publiczność na kolejną dawkę energetycznej muzyki. Gwiazda wieczoru, zespół Enej, rozbawił i roztańczył świebodziczan.

Muzycy dodatkowo podkręcali emocje, odliczając niemalże minuty do meczu Polska:Czechy, który był kolejną wielką atrakcją sobotniego wieczoru. Zresztą, ten dzień upłynął zdecydowanie pod hasłem meczu i w kolorystyce biało-czerwonej. Niemal każdy uczestnik Dni miał na sobie jakiś element stroju, nawiązujący do naszych barw narodowych, dodatkowo w trakcie koncertu organizatorzy rozdali publiczności setki czerwonych i białych balonów, czapek kibica, wuwuzeli i innych gadżetów związanych z Euro 2012. Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, pojawiając się na scenie, także demonstrował strój kibica i zachęcał mieszkańców do wspólnego kibicowania naszym.

Świebodziczanie spisali się na medal, głośno dopingowali naszych, machali szalikami, a gdy tuż przed rozpoczęciem spotkania z głośników popłynął hymn państwowy, cały stadion wstał i odśpiewał z dumą Mazurka Dąbrowskiego.

Mecz można było obserwować na telebimie, ustawionym obok sceny. Wiele osób po meczu zostało na stadionie, by bawić się do późnych godzin nocnych na dyskotece.

Niedziela zafundowała nam kolejną porcję pięknej, słonecznej pogody i zabawy. Drugi dzień święta miasta rozpoczęły występu dzieci i młodzieży ze świebodzickich przedszkoli i szkół. Publiczność w dobry humor wprowadził kabaret Smile a na dobranoc ukołysały rytmy reggae w wykonaniu zespołów Mesajah, Zielony Groszek i Natural Dread Killaz. Ta propozycja bardzo przypadła do gustu młodszej części publiczności.

Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy UM w Świebodzicach

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group