Czwartek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 2481
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Piękny biały uśmiech to obiekt pożądania wielu z nas. Jak go uzyskać?

Środa, 23 października 2019, 8:43
Aktualizacja: Czwartek, 24 października 2019, 9:38
Autor: red
Kraj: Piękny biały uśmiech to obiekt pożądania wielu z nas. Jak go uzyskać?
Fot. użyczone
Widoczne problemy z uzębieniem to zawsze powód poważnego dyskomfortu. Nie można wszak normalnie funkcjonować nie mogąc się swobodnie uśmiechnąć. Z kolei zęby bliskie śnieżnej bieli zawsze będą źródłem dużej satysfakcji i jednym z istotnych elementów decydujących o korzystnym wyglądzie. Ten z kolei przekłada się na pewność siebie. Nie wszyscy jednak mogą cieszyć się nimi bez wysiłku, wielu na przeszkodzie staje sama natura. Do pewnego stopnia można sobie w prosty sposób pomóc.

Przede wszystkim dbaj o zdrowie i przemyśl swoje nawyki

Kolor naszych zębów to w dużej mierze rzecz jasna rezultat cech wrodzonych. Istotne znaczenie ma jednak także po prostu to, co każdego dnia na nich pozostaje, a nie daje się łatwo usunąć w toku nawet dokładnego i odpowiednio długotrwałego mycia. Można się np. zastanawiać, czy warto w ogóle rozważać poniesienie wydatku związanego jakimkolwiek zabiegiem wybielającym, jeśli jednocześnie nie mamy zamiaru rzucić palenia (które, swoją drogą, także drenuje kieszeń). Jeśli nie wyobrażamy sobie dnia bez kawy, również dość szybko znowu zobaczymy w lustrze kolor, który ze śnieżną bielą nie ma wiele wspólnego. Warto więc jej spożycie ograniczyć, podobnie z herbatą. Jak zatem widzimy, całkiem sporo możemy zdziałać we własnym zakresie – nie znaczy to jednak, że warto podejmować się polecanych tu i ówdzie samodzielnych metod wybielania. Z reguły sprowadzają się one do agresywnego czyszczenia. To grozi uszkadzaniem szkliwa, czyli wzrostem podatności na próchnicę. Dokonywanie takich zabiegów może też skończyć się nadwrażliwością, gdy wpadniemy na pomysł użycia sody oczyszczonej i soli. Nie warto eksperymentować też z kwasem cytrynowym (zdewastuje nam szkliwo) ani jakimkolwiek innym.

Każde zęby są inne. Naturalną biel pozwoli odzyskać czarna pasta do zębów

Kolor zębów zależy od koloru zębiny i przezierności szkliwa. Część z nas nie musi więc sięgać po żadne bardziej zaawansowane zabiegi i może cieszyć się naturalną bielą bez większego wysiłku – wystarczy ją po prostu odkryć. Do tego celu może nam posłużyć wysokiej jakości wybielająca pasta. W ostatnim czasie szerokim zainteresowaniem cieszy się np. czarna pasta do zębów, dostępna w sklepie Kalina. Swój kolor zawdzięcza obecności węgla, który, jak wiadomo, ma zdolność łatwego wiązania się z najrozmaitszymi substancjami, co pozwala mu skutecznie usuwać wiele zanieczyszczeń – z tego powodu stosuje się go także w różnego typu filtrach. Metoda ta uchodzi więc za znacznie bezpieczniejszą niż sięganie po agresywne środki ścierne lub próby samodzielnego stosowania aktywnego węgla. Jeśli tylko nie mamy problemów ze stanem szkliwa (co dotyczy past wybielających wszelkiego typu), może się okazać bardzo pomocna.

Skuteczne czyszczenie zębów i unikanie czynników przebarwiających to dobra metoda zwłaszcza dla osób młodych. Naturalna biel niestety odchodzi bowiem bezpowrotnie wraz z wiekiem. Szkliwo ulega zużyciu, zaczyna coraz bardziej prześwitywać i odsłaniać kolor zębiny. Bieli nie służą też antybiotyki i niektóre inne leki i choroby. Cieszmy się więc białymi zębami póki je mamy i dbajmy o nie!

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group