Poniedziałek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 1890
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piękny jubileusz SP nr 12

Sobota, 4 grudnia 2010, 9:11
Aktualizacja: 18:13
Autor: Dominika Krawczyk
Wałbrzych: Piękny jubileusz SP nr 12
Fot. Dominika Krawczyk
55 lat, tyle skończyła właśnie Publiczna Szkoła Podstawowa numer 12 w Wałbrzychu. Jubileusz świętowała wraz z uczniami, kadrą pedagogiczną i zaproszonymi gośćmi.

Wspominki, piosenki, tańce i wielki tort. Tego dnia, każdy z łezką w oku wspominał lata spędzone w tych murach.
– Do pracy przyjmowała mnie nieżyjąca już, pani Józefa Wojtkowiak, więc pracuję tu naprawdę długo – śmieje się Mirosława Ziółkowska, jedna z nauczycielek. - Jeśli chodzi o jubileusz, to jest on dla nas bardzo ważny. To rzecz, która naprawdę wzrusza.

- Dla mnie najważniejsze są wspomnienia. Pracuję tu już od 25 lat i nie wyobrażam sobie, żebym mogła pracować gdzie indziej – przekonuje Barbara Socha, pedagog szkolny. – Mimo iż szkoła jest stara, to ma w sobie niesamowitego ducha. Jest mała, więc panuje tu bardzo przyjazna atmosfera, wszyscy się znają, nikt nie jest obcy.

O „12” mówi się często, że znajduje się w patologicznej okolicy. Jednak mimo to, szkoła odnosi same sukcesy. W zeszłym roku mianowana została najlepszą szkołą sportową w mieście, pomimo iż jak zaznaczają nauczyciele, dzieci często ćwiczą grupami na połowach, niewielkiej sali gimnastycznej. Trzykrotnie udało jej się zdobyć także tytuł „Super Szkoły”, a gazetka wydawana przez starszych uczniów - „Dwunastnica”, dwa razy znalazła się w czołówce Wojewódzkiego Konkursu Gazetek Szkolnych (drugie i trzecie miejsce).

Uczniowie zgodnie twierdzą, że lubią się uczyć i spędzać czas w szkole, która z dumą nosi imię podróżnika Włodzimierza Puchalskiego, bezkrwawego łowcy.
– Nasi nauczyciele są fajni, mamy też ładne klasy – przekonuje Ola Dębowska.

- Ja najbardziej lubię różne konkursy organizowane przez szkołę. Dzięki temu jest ciekawie – uzupełnia Aleksandra Nadolska z klasy VI A.

A co z marzeniami? Grono pedagogiczne nieśmiało wspomina o nowych oknach, a uczniowie chcieliby mieć większą salę gimnastyczną.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group