Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pieniądze na Barbórkę

Piątek, 9 kwietnia 2021, 6:47
Autor: red
Wałbrzych: Pieniądze na Barbórkę
Fot. archiwum
Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu doceniło kolejny projekt Starej Kopalni!

6 kwietnia 2021 r. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło wyniki programu „Kultura ludowa i tradycyjna 2021”. Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka, którego organizatorem jest Stara Kopalnia w Wałbrzychu otrzymał dofinansowanie w kwocie 35 000 złotych.

Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka w Wałbrzychu to jedyny w Polsce festiwal celebrujący górnicze tradycje, co jest szczególnie ważne dla miasta, w którym od ponad 20 lat górnictwa już nie ma.

W ramach festiwalu co roku realizowany jest program edukacyjny, kładący bardzo silny nacisk na przekazanie historii kolejnym pokoleniom i budowaniu tożsamości lokalnej wśród mieszkańców z różnych grup wiekowych. To święto, które łączy pokolenia, jest ważne, ponieważ tradycje górnicze odchodzą w zapomnienie wraz z ostatnim pokoleniem górników.
- Warto zauważyć, że w tym roku zostały docenione dwa projekty Starej Kopalni: „Poszukiwanie mistrza w sobie” oraz Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka. Czekamy na wyniki kolejnych konkursów - podkreśla Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni.

Twoja reakcja na artykuł?

6
35%
Cieszy
2
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
29%
Złości
4
24%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group