Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3497
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Pieniądze na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków

Czwartek, 3 sierpnia 2017, 6:37
Autor: red
REGION, Głuszyca: Pieniądze na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków
Fot. UM Głuszyca
Gmina Głuszyca uzyskała pomoc finansową w wysokości 592.903 zł na realizację zadania „Eko Głuszyca – tu mieszkam, tu żyję– budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Głuszyca”.

Uchwałą z dnia 26 lipca br. Zarząd Województwa Dolnośląskiego przekazał dofinansowanie dla operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach podziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dzięki pozyskanym środkom planowana budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Głuszyca zostanie dofinansowana w 63,63%. Warto zaznaczyć, że na liście 38 podmiotów, które zdobyły dofinansowanie, projekt złożony przez Gminę Głuszyca uzyskał najwyższą ilość punktów i znalazł się na pierwszym miejscu na liście informującej o kolejności przysługiwania pomocy.
- Do Urzędu Miejskiego w Głuszycy wpłynęły 34 wnioski mieszkańców, którzy zadeklarowali chęć budowy przydomowych oczyszczalni. Dzięki pozyskanym środkom inwestycja będzie dofinansowana w 63,63%. Pozostałe 36,67% kosztów poniesie Gmina i gospodarstwa domowe ujęte w projekcie. Cieszymy się, że coraz więcej osób ma możliwość korzystania z projektów bezpośrednio adresowanych do mieszkańców. Budowa przydomowych oczyszczalni obok montażu instalacji fotowoltaicznych to kolejny projekt, z którego skorzystają głuszyczanie. Realizacja obu projektów przyczyni się także do ochrony środowiska naturalnego, co jest niezwykle ważne dla nas wszystkich- dodaje burmistrz Roman Głód.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group