Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3389
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Piknik na Zamku Grodno

Środa, 8 października 2014, 6:20
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 13:20
Autor: opr.red.
Region: Piknik na Zamku Grodno
Fot. www.walim.pl
W minioną sobotę na Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim, odbył się średniowieczny piknik rycerski.

Wszyscy przybyli na to niezwykłe wydarzenie mogli za sprawą grupy rekonstrukcyjnej poczuć klimat i czar średniowiecza. Przemierzając przez osadę rycerską można było wypróbować swych sił w walce na miecze z prawdziwym wojem, przekonać się jak wyczerpującą pracą zajmował się kowal, zaobserwować proces rozpalania ogniska, przygotowywania potraw, czy też poznać gry i zabawy średniowieczne.

Niezwykle interesującą atrakcją były pokazy walk rycerskich. Zwiedzający mieli niepowtarzalna okazję, choć przez moment poczuć się jak prawdziwi wojownicy, przymierzając stroje rycerskie wraz z całym osprzętem, czy też próbując strzelania z łuku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również nauka wytwarzania naczyń przy użyciu koła garncarskiego.

Tego dnia mieszkańcy gminy mieli możliwość bezpłatnego zwiedzania zamku. Uatrakcyjnieniem pobytu w Grodnie było własnoręczne pieczenie kiełbas nad ogniskiem. Taka piknikowa forma spędzania wolnego czasu pod gołym niebem najbardziej przypadła do gustu najmłodszym mieszkańcom gminy Walim.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group