Piątek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 4814
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piłkarki Aglomeracji na turnieju w Grodzisku

Sobota, 22 lutego 2014, 13:56
Autor: PAW
Wałbrzych: Piłkarki Aglomeracji na turnieju w Grodzisku
Fot. red
Tegoroczny Turniej Grodzisk CUP to bardzo wyczerpująca piłkarska impreza, ponieważ w ciągu 3 dni Turnieju, każda z 14 drużyn w kategorii OPEN musiała rozegrać aż 9 meczów.

Zespoły podzielone zostały na dwie grupy po 7 drużyn i aby grać o miejsca 1-6 należało zająć w swojej grupie co najmniej 3 miejsce. Pozostałe drużyny mogły walczyć jedynie o miejsca 7-14.

Nasze drużyny Victorii Aglomeracja Wałbrzyska trafiły do oddzielnych grup i dzielnie walczyły, najpierw w meczach eliminacyjnych, a potem w meczach pozostałych grup już w fazie zasadniczej.

Obie drużyny zagrały bardzo dobrze, jednak zabrakło nieco szczęścia, aby wejść do grupy 6 najlepszych drużyn Turnieju, zajmując 4 miejsce w swoich grupach.

VAW II zajęła ostatecznie 8. miejsce, a VAW I wywalczyła miejsce 9.

Victoria AW I: 9 meczów - 3 zwycięstwa, 5 remisów, 1 porażka

Victoria AW II: 9 meczów - 4 zwycięstwa, 2 remisy, 3 porażki

Jak silna była obsada tego turnieju świadczy fakt, że naszym drużynom zabrakło po 1 punkcie, by wejść do pierwszej szóstki. Wystarczy spojrzeć, że VAW I przegrała tylko 1 mecz w całym Turnieju i jak się później okazało ze zwyciężczyniami Victorią Sianów, a VAW II zabrakło tak naprawdę tylko 1 bramki, aby dostać się do najlepszych 6 drużyn.

- Postawę moich dziewczyn oceniam naprawdę bardzo dobrze, pomimo zajęcia miejsc niższych niż zakładaliśmy, to sama gra i przede wszystkim atmosfera w drużynie są coraz to lepsze. - powiedział Jacek Grabowski, trener VAW.

Olbrzymim sukcesem należy uznać wyróżnienie naszej zawodniczki Dagmary Najbuk, która została uznana za jedną z 5 najlepszych zawodniczek Turnieju i tym samym trafiła do Drużyny Gwiazd Grodzisk CUP 2014.

Turniej w Grodzisku przeszedł już do historii, zatem drużyna wchodzi w kolejny etap przygotowań do rundy rewanżowej w III lidze kobiet, a mianowicie zaczynają się mecze kontrolne.

- Starałem się zorganizować sparingi z jak najsilniejszymi drużynami, tak by nasze zawodniczki po pierwsze miały się od kogo dalej uczyć i po drugie, by moje piłkarki mogły zweryfikować swoje umiejętności na tle zawodniczek grających w wyższych ligach - powiedział Jacek Grabowski.

Nasza drużyna zagra z Zagłębiem Lubin (Ekstraliga), z Kadrą Dziewcząt DZPN U-16 i z AZS II Wrocław (II liga). W międzyczasie rozegra jeszcze nasz zespół halowy turniej w Boguszowie Gorce. Natomiast mecz kontrolny z nowo powstałą drużyną dziewcząt Stal Świdnica rozegrają młodsze zawodniczki Jacka Grabowskiego.

www.victoria-aw.futbolowo.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group