Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1660
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Piłkarska Bielawianka 1946–2011”

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 16 stycznia 2013, 13:58
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
15 stycznia w Czytelni Czasopism wałbrzyskiej Biblioteki Pod Atlantami odbyła się promocja książki „Piłkarska Bielawianka 1946–2011” Krzysztofa Palimąki i spotkanie z autorem.

Pochodzący z Dzierżoniowa autor w niezwykle barwny i porywający sposób opowiadał, jak doszło do napisania książki.

Wyjaśnił zebranym, skąd wzięło się jego głębokie zainteresowanie klubem piłkarskim „Bielawianka” i innymi klubami piłkarskimi z terenu Dolnego Śląska. Opowiadał wiele historii zarówno dotyczących „Bielawianki” jak i wałbrzyskich zespołów „Górnik” i „Thorez” (późniejsze „Zagłębie”) – którego był zagorzałym kibicem. Opisywał niektóre mecze, swoje przygody z nimi związane, ogólną atmosferę wśród kibiców, kiedy zarówno „Górnik” jak i „Thorez” grały w ekstraklasie, a także zależności pomiędzy „Bielawianką” a wałbrzyskimi klubami. Ciekawostką był również zaprezentowany zebranym dziennik kibica prowadzony przez autora, zawierający notatki prasowe i komentarze z tamtego okresu.

Książka „Piłkarska Bielawianka 1946-2011” jest oparta o bogate źródła archiwalne oraz wywiady z członkami klubu i działaczami sportowymi. Stanowi opowieść o losach bielawskiej drużyny. Autor zaprezentował nie tylko sylwetki poszczególnych zawodników, trenerów i działaczy, ale także odtworzył składy drużyn i tabele wyników.

- Wykonał Pan kolosalną pracę, za co jesteśmy Panu niezmiernie wdzięczni – powiedział autorowi podczas spotkania jeden z przybyłych gości.

Wydawcą książki jest Bibliotheca Silesiana. Książka jest do nabycia w sklepie internetowym wydawcy.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group