Wałbrzych: Piłkarska klasa A: W starciu dwóch Górników lepszy ten z Nowego Miasta

Poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 9:18
Aktualizacja: 9:32
W sobotniej serii spotkań piłkarskiej klasy A doszło do kolejnych derbów Wałbrzycha.

Na murawie stadionu na Nowym Mieście mierzył się miejscowy Górnik oraz rezerwy wałbrzyskiego Górnika. Obie ekipy zajmują pozycje w górnej połówce tabeli, ale nie mają już szans na awans, a jednocześnie nie muszą drżeć o ligowy byt. Spotkanie stało na niezłym poziomie, było dość wyrównane, zawodnicy obu klubów nie odstawiali nóg. Wszystkie gole w tym meczu padły już w pierwszych 45 minutach. Pierwsze trafienie dla gospodarzy zanotował Mariusz Fedycki w 19. minucie. Już trzy minuty później na 2-0 podwyższył Adrian Matuła. Wynik meczu w 34. minucie ustalił Kamil Młodziński.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Górnik II Wałbrzych 2-1 (2-1)

Nowe Miasto: Bąkiewicz, Kaczmarek, Mateusz Wroczyński, Marcin Wroczyński, Wolkenstein (85' Kulik), Stec, Sanigórski (89' Kasperek), Rosiński, Misiułajtys (79-Walkosz-Berda), Matuła (70' Misiak), Fedycki.

Górnik II: Bińkowski, Wujda (70' Mitelsztet), Jaworski (77' Budzyński), Winiarski, Mrowiec, Młodziński, Grzegorz Michalak, Krawczyk, Domagała (62' Krynicki), Dec, Bogacz.