Czytających: 4884

Boguszów-Gorce: Piłkarska klasa okręgowa: Górnik Gorce – Lechia II Dzierżoniów 1–0

Wtorek, 22 listopada 2011, 12:37
Aktualizacja: Środa, 23 listopada 2011, 13:42
W meczu klasy okręgowej, Górnik Gorce pokonał u siebie rezerwy Lechii Dzierżoniów 1–0, a gola decydującego o zwycięstwie Gorc zdobył Przemysław Klimek.

Zespół gości przyjechał do Gorc w zaledwie 11-osobowym składzie. Piłkarze Górnika chcieli wykorzystać ten fakt i od pierwszych minut osiągnęli sporą przewagę. Już w 5. minucie gola mógł zdobyć Pels, jednak dobrze interweniował Pełka. Goście starali się zdobyć gola uderzeniami z dystansu, ale dobrze dysponowany był tego dnia bramkarz Górnika – Łata. Gorce dopięły swego w 35. minucie meczu, kiedy to indywidualną akcją popisał się Przemysław Klimek i precyzyjnym uderzeniem przy słupku pokonał Pełkę.

W drugiej odsłonie nadal więcej okazji wypracowywali miejscowi, ale skuteczność nie była ich mocną stroną. Po uderzeniu Milczarka piłka odbiła się tylko od poprzeczki, a skuteczności zabrakło też Bejnarowiczowi. Goście mogli wyrównać w 62. minucie, kiedy Paszkowskiego za polem karnym powstrzymał nieprzepisowo Łata. Sędzia był jednak łaskawy dla bramkarza Gorc i ukarał go jedynie żółtą kartką. Ostatnie minuty to przewaga gości, którzy dążyli do doprowadzenia do remisu, jednak strzały Jabłeckiego i Włodarka łapał Łata.

Górnik Gorce – Lechia II Dzierżoniów 1-0 (1-0)

Górnik: Łata – Szatkowski, Procyk, M. Klimek, Łagan – Ostrowski, P. Klimek, Pryk, Bejnarowicz – Milczarek (87’ Prugar), Pels (60’ Maliszewski).