• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Godz. 22:52
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 4014
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Piotr Kruczkowski i Ewa Kwiatkowska do Sejmiku z list Rafała Dutkiewicza

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 6 października 2018, 16:20
Aktualizacja: Niedziela, 7 października 2018, 8:23
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Na Placu Teatralnym w Wałbrzychu odbyła się dzisiaj konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców "Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska".

Podczas konferencji przedstawieni zostali kandydaci do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z Wałbrzycha, reprezentujący KWW "Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska".

- Z Miasta Wałbrzycha mamy dwie kandydatury: panią mecenas Ewę Kwiatkowską, która zna problemy samorządów lokalnych, zwłaszcza mniejszych - powiatowych, na wylot, ponieważ współpracuje z wieloma nie tylko w Subregionie Wałbrzyskim, ale na całym Dolnym Śląsku, pomagając w obsłudze prawnej jako radca prawny w bieżących problemach funkcjonowania samorządów gminnych i powiatowych. To jest ta główna kompetencja dla której zaproponowaliśmy pani mecenas kandydowanie. I pan Piotr Kruczkowski, którego przedstawiać nie muszę, ponieważ przez dwie kadencje był prezydentem Wałbrzycha - powiedział Jacek Protasiewicz, otwierając konferencję.

Następnie głos zabrał Rafał Dutkiewicz, który powiedział:

- Zacznę od tego, że cieszę się, że przyjechałem, bo spotkaliśmy się w bardzo uroczym miejscu - tam gdzie mieści się Hotel Maria. Nie znałem tego hotelu i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobał. A teraz spotkanie wyborcze mamy w uroczej przestrzeni związanej z wałbrzyskim teatrem. Ten amfiteatr to bardzo ładnie zaaranżowana przestrzeń miejska. To jest między innymi dzieło Piotra. Jesteśmy w przestrzeni, która jest miejsko-wojewódzka, bo teatr jest finansowany przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Za dwa tygodnie wybory. Chciałbym bardzo zachęcić wszystkich do wzięcia udziału i zachęcić do głosowania na naszych kandydatów. Jesteśmy w drugim co do wielkości i do ważności ośrodku Województwa Dolnośląskiego. Byłoby niezwykle ważne, gdyby w przyszłym sejmiku mogli zasiadać ludzie z Wałbrzycha. To czym ja się chcę zajmować w przyszłości to jest poszerzenie moich doświadczeń wrocławskich na całe województwo.

Na temat swoich planowanych działań wypowiedzieli się też kandydaci do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

- Kandydowanie do Sejmiku to dla mnie wyróżnienie ale przede wszystkim posiadając wiedzę, jaką przez 28 lat zdobyłam obsługując jednostki takie jak gminy czy powiaty, można ją przenieść do wyższego szczebla, podzielić się tymi wszystkimi problemami jak również starać się je rozwiązać na tym szczeblu, wiedząc od drugiej strony jakie są potrzeby i jak to można zrealizować - powiedziała Ewa Kwiatkowska.

Piotr Kruczkowski natomiast ma wizję silnej reprezentacji Wałbrzycha i konkretny program, związany z czystym powietrzem.

- Mam dwa główne powody, dla których chcę być radnym Sejmiku Wojewódzkiego. Pierwszy to reprezentacja Wałbrzycha. Wałbrzych musi mieć swojego radnego w Sejmiku. Przez ostatnie 4 lata niestety nie miał. Często mówimy o nierównomiernym rozwoju Dolnego Śląska, o potrzebach Wałbrzycha, które są większe niż innych miast. To można zrealizować tylko wtedy, kiedy uczestniczy się w organach, które decydują o rozwoju Dolnego Śląska, czyli Sejmiku. Taka osoba w Sejmiku musi znać Wałbrzych. 8 lat byłem radnym, prawie 9 prezydentem miasta. I musi to być osoba, która będzie wysłuchana w tym Sejmiku. Myślę, że moje doświadczenie jako prezydenta i radnego spowoduje, że będę wysłuchany, a mając poparcie takiej osoby jak Rafał Dutkiewicz - najbardziej rozpoznawalnego samorządowca na Dolnym Śląsku i pewnie w Polsce, spowoduje, że taki głos będzie mocno słuchany. Drugi powód to już konkrety: ja w tej pracuję w energetyce cieplnej. Temat smogu został w końcu dostrzeżony w całej Polsce. Ja mam swoje uwagi do uchwały, którą Sejmik podjął. Bardzo dobrze, że podjął ale moim zdaniem ona ma parę wad i parę miejsc, które spowodują, że nie będzie skuteczna. Mam konkretne pomysły i propozycje, żeby taką uchwałę zmienić, abyśmy mieli czyste powietrze - powiedział Piotr Kruczkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

8
21%
Cieszy
1
3%
Dziwi
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
6
15%
Złości
23
59%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz

~wal 6-10-2018 16:40
Ależ trzeba mieć parcie na władzę aby mimo skompromitowania się, po kilku latach skowyczeć o głos poparcia. Dotyczy to też jego kumpla Ludwiczuka. Panowie! Pokazaliście co potraficie-ludzie ocenili Was, więc nie ośmieszajcie swą postawą swoich dzieci czy wnuków.
~roś 6-10-2018 16:54
Z Kruczkowskim to jakieś jaja.
~ 6-10-2018 17:06
To chyba jakieś kpiny. Tak jak popieram Pana Prezydenta Szełemeja, tak o Kruczkowskim mam jak najgorsze zdanie. Zmarnował 2 kadencje dla rozwoju miasta. Trzeba mieć tupet, myśląc że ludzie zapomnieli. Dla Kruczkowskiego - NIE !!!!!!!!!!!
~ja 6-10-2018 17:19
Ja tam będę głosować do rady miasta na Kukizowców, zaś do sejmiku na Wolność.
~ 6-10-2018 17:38
Przypominam ze Kruczkowskiego do samego końca popierał Szełemej Potem załatwił mu dobrze płatną fuchę w spółce miejskiej To jedna Wałbrzyska klika by nie napisać mafia Dziwią mnie wpisy typu kocham Szełemeja dobrze ze przejął władze po Kruczkowskim . Oni we 2 to jedno i to samo z tą różnicą ze doktorek ma lepszy pijar Potrafi wciskać ludowi dosłownie każdą bajkę Np taka ze JA JA JA JA JA i tylko ja odbuduje Wałbrzych
~ 6-10-2018 17:38
Kazdy startowac moze kto mu zabroni to my mieszkancy zdecydujemy czy ta osoba wejdzie do wladzy czy nie.
~abc 6-10-2018 18:35
kruczkowski zdecydowanie nie pani mecenas kwiatkowska jak najbardziej tak
~gohciu 6-10-2018 19:29
Kruczkowski i Ludwiczuk.... zamiast siedzieć... /bodaj na czterech literach/ to jeszcze mordy do koryta pchają. Skończyły się "oszczędności z pracy", to trza dorobić se. WSTYD im nie jest...
~Won PO 6-10-2018 20:20
Całkowicie bez najmniejszego wstydu!!!! Nie trzeba przypominać patologicznych kretactw tych ludzi i tego ugrupowania w Wałbrzychu i całej Polsce.... wystarczy zobaczyc aktualnie nastepnego Romusia S. w Legionowie!!! Patologia dalej do koryta jak bdlo a nawet gorzej.... mowic won a bydlo nie słyszy!!!
~Wojtek 6-10-2018 20:20
Jakim prawem Dutkiewicz z Wrocławia wystawia swoich kandydatów w Wałbrzychu. Chyba w następnych wyborach Merkel wystawi swoich kandydatów. Jak czują się na siłach i chcą zrobić coś dla Wałbrzycha to niech startują sami w tym mieście.
~Janosik 6-10-2018 20:41
Ludwiczukowi (k..mać) i Kruczkowskiemi już brakuje na waciki?
~bicz_bozy 6-10-2018 22:18
kpina z wyborców.
~HAZAEL 6-10-2018 22:28
Pan Piotr to dobry chłopiec był i mało pił. Dzięki niemu przespaliśmy dwie kadencje pieniędzy z UE. Postawił na ludzi po Panu Kuźniaru. To nas zgubiło jako miasto plus utrata grodzkości. I tu porówniane Olo z Radomiem, ale Ty tego nie przyjmujesz. Panie Piotrze proponuję trochę refleksji.
~buszmen 6-10-2018 23:48
Normalna machina czasu-powrót do przeszłości. Wyposażyć ich w stare Nokie i Daewoo Matiz, będzie jeszcze bardziej oldskulowo.
~Agnieszka 7-10-2018 2:28
A ja na pewno do Rady Miejskiej zagłosuję na Andrzeja Mielczarka KKW SLD Lewica Razem miejsce 1 na liście. Prawica liberalna i konserwatywna w mieście pokazała już, jak łatwo można wyprowadzić 1,5 mln zł publicznych pieniędzy z budżetu miasta. A obecni radni nawet nie wiedzą do kogo kieszeni one trafiły. To świadczy o niskich kompetencjach tej rady, której to nawet nie interesuje. Kto był umoczony w tą sprawę? Zapewne dowiemy się. Ale na pewno będzie to już po wyborach samorządowych, bo najbardziej zabolało, by to aktualnych kandydatów Komitetu Wyborczego Romana Szełemeja. Zlepek WWS, PO, Nowoczesnej i barachło.
~Agnieszka 7-10-2018 2:35
Do HAZAEL jeśli uważasz że Pani Bożena Dróżdż, była szefowa od pozyskiwania środków unijnych za Kruczkowskiego, jest od Kuźniara to Twoja wiedza jest naprawdę bardzo marna.
~pamiętam 7-10-2018 7:14
Pan Kruczkowski pokazał się jako prezydent od najgorszej strony, więc pcha się wyżej. Czysta paranoja.
~$$$$ 7-10-2018 7:20
do ~~HAZAEL: Człowieku, o tym postawieniu na ludzi Kuźniara to przegiąłeś. Zrobił czystkę w Magistracie
~paf 7-10-2018 9:04
panie Kruczkowski..... wstydu pan nie masz!
~ 7-10-2018 10:40
Ludwiczuk szczał w dziesiątkę
~Dla Wałbrzycha 7-10-2018 10:43
Śmieszą mnie słowa Dutkiewicza że teren przed teatrem to zasługa Piotra K..Za jego rządów przed teatrem było klepisko, syf, kiła i mogiła. Piotruś tam nawet palcem nie kiwnął. A teraz że to niby jego zasługa jest. No śmiech na sali. Kruczkowski zdecydowane NIE !!!
~ale jaja, ale jaja, ale jaja 7-10-2018 12:50
Panie Dutkiewicz, nie wiadomo śmiać się, czy płakać. Pan tak na poważnie?
~Polewa z matolka 7-10-2018 13:19
I tak od lat rzadza nami ludzie oderwani od rzeczywistosci.
~~~~~~~~~ 7-10-2018 13:53
To tylko pokazuje pełen obraz dla kogo i po Co co niektórzy pchaja sie do polityki............
~lokalny patriota 7-10-2018 15:37
Dzięki nadzwyczajnej kaście PO ....niec Kruczkowski zamiast siedzieć w pierdlu znowu kandyduje. Typowe zachowanie członka patologicznej PO - duże Ego mały człowiek.
~Lol 7-10-2018 20:02
O matko!
~Wyborca 7-10-2018 21:04
Kolejna skompromitowana twarz PO
~Wyborcy 7-10-2018 21:39
Kruczkowski jest skończony jako polityk, niech się zajmnie czymś innym a nie polityka. Spójrz w lustro.
~Ewelina 7-10-2018 21:47
Chyba się pan Kruczkowski nie bardzo orientuje, z Wałbrzycha w sejmiku jest Piotr Sosiński. Pomijając wszystko inne, nawet tak podstawowej wiedzy nie mieć i się pchać, to wstyd naprawdę...
~Będę glosowal 7-10-2018 21:59
Ma pan moje poparcie panie kruczkowski
~Polewa z matolka 8-10-2018 9:19
Kruckowskiego popiera sam Szelemej.... Bowiem w oczach Szelemeja, Kruczkowski zasluguje by reprezentowaac miasto w spolkach miejskich. Sam Roman go taam mianowal, bo musi na ato wyrazic zgode... skoro sie Romek zgodzil by taki ktos jak Kruczkowski reprezentowal miasta, wiec go wspiera... Widac w oczach Romana zalsuzyl. Tylko ratuszowe klakiery nie mowcie znowu ze to klamstwo... dla was wszystkie niewygodne fakty to klamstwo.... Moze Szelemej nie pisal listu pochwalnego dla Kruczkowskiego do mieszkancow? Ciekawe kto zaz aten list pochwalny zaplacil? Ciekawi mnie to? z budzetu parti PO? Miasta czy kogo?
~Olek 8-10-2018 10:27
Ludwiczuk, Lubiński, Kruczkowski.... ludzie, wehikuł czasu. Sorry, ale Oni już byli, trzeba kogoś nowego, zagłosuję na Platformę do Sejmiku ale na kogoś nowego, bo smrodu pozostawionego przez Lubińskiego, Ludwiczuka i Kruczkowskiego wąchać nie będę,
~wyzwalacz 8-10-2018 10:28
Zakład że Kruczkowski zdobędzie głosy? To będzie potwierdzenie mojej tezy że demokrację należy zlikwidować bo to ustrój patologiczny.
~ 8-10-2018 10:33
Czy to ten sam pan Sosiński, który był przewodniczącym Młodzieży Wszechpolskiej czy to tylko zbieżność nazwisk i imion? Na razie wstrzymajcie się z odpowiedzią, bo w tej chwili lecę zamówić pięć piw !
~Polewa z matolka 8-10-2018 11:37
Romek Kon Giertych sie klania. Teraz pilnuje by politycy nie szli siedziec.
~ZZZ 8-10-2018 12:37
BRAWO PANIE PIOTRZE MÓJ GŁOS MA PAN JAK W BANKU
~RzetelnyKomentator 8-10-2018 17:09
Dutkiewicz się tylko zgrywa... mam taką nadzieję...
~jam 8-10-2018 18:48
to jakiś żart. Tak samo jak z tym oddechem, co to go ma Wałbrzych zyskać, nowymi technologiami, elektrowniami, i innzmi niepoważnymi hasłami.
~swój!!! 8-10-2018 18:48
o rany ale cyrk!!! czyżby zaplecze PO się wyczerpało!!!
~ 8-10-2018 19:55
Moze postawi pare winek jak za dawnych"dobrych" czasow I dostanie pare glosow.A tak na powaznie wstyd I zenada,bez honoru.
~tak było 9-10-2018 16:53
https://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,8650
~Masa 13-10-2018 9:32
Patologia polityczna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group