Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 6732
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piotr Micek nadal dyrektorem BWA

Poniedziałek, 28 lutego 2022, 12:30
Aktualizacja: 13:03
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Piotr Micek nadal dyrektorem BWA
Fot. użyczone
Z dniem 1 marca 2022 roku prezydent Roman Szełemej powołał Piotra Micka na stanowisko Dyrektora Wałbrzyskiej
Galerii Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych w Wałbrzychu. Powołanie następuje na czas określony od dnia 1 marca 2022 roku do dnia 28 lutego 2027 roku. Piotr Micek wałbrzyską BWA kieruje od 2019 roku.

Piotr Micek – absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Posiada tytuł magistra sztuki – kierunek Ceramika i Szkło.

Po zakończeniu studiów współtworzył wraz z Absolwentami ASP warsztat spółdzielczy we Wrocławiu. Warsztat łączył w sobie pracownię artystyczną jak i studio projektowe, które realizowało liczne projekty artystyczne we Wrocławskim Pasażu Pokoyhof.

W latach 2010 – 2016 współpracował z artystką Barbarą Idzikowską, pomagał przy takich realizacjach jak „Śpiąca…” – wystawa realizowana w Muzeum Narodowym we Wrocławiu oraz w Starej Kopalni. Była to jedna z pierwszych wystaw zrealizowanych przez Piotra Micka w PWSK. Innym projektem, przy którym współpracował z Barbarą Idzikowską była „Pomarańczarnia” –międzynarodowy projekt zrealizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. prezentowany w Galerii Neon we Wrocławiu, w Starej Kopalni w Wałbrzychu oraz w Centrum Kultury Kinneksbond w Luksemburgu.

Od 2016 r. jest kierownikiem Centrum Ceramiki Unikatowej w Parku Wielokulturowym Stara Kopalnia. Do jego obowiązków należało zarządzanie pracownią ceramiki w której były realizowane warsztaty dla dzieci i dorosłych. Był odpowiedzialny za wdrażanie nowych zajęć edukacyjnych, często wychodząc poza obszar ceramiki, wprowadzając warsztaty z tworzenia grafiki w różnych technikach takich jak linoryt, sitodruk czy malowanie na szkle. Koordynator projektów dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ciąg trzech lat był współodpowiedzialny za kształt 25 wystaw zrealizowanych w Starej Kopalni między innymi Teatr Rysowania – Franciszek Starowieyski, „Odległy świat” – Sylwester Ambroziak czy też Ogólnopolska wystawa rzeźby ZRĄB.

W ciągu 3 lat wraz z dyrekcją PWSK nawiązał współpracę z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Instytutem Rzeźby Polskiej w Orońsku, Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki, współpraca dotyczyła wystaw i plenerów ceramicznych realizowanych w latach 2016 - 2018 r. Komisarz pleneru ceramiczno-malarskiego Wałbrzych Barwy i Struktury II przeprowadzonego w 2018 r. Oprócz działalności związanej z pracownią i galerią Centrum Ceramik Unikatowej brał udział jako artysta w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych między innymi w wystawie Polak Artysta Ceramik Triennale Bolesławiec 2018.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
2
22%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group