Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3448
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piotr Rachwalski staje na czele Aqua Zdroju

Poniedziałek, 11 marca 2019, 17:23
Aktualizacja: Wtorek, 12 marca 2019, 15:05
Autor: JAZ
Wałbrzych: Piotr Rachwalski staje na czele Aqua Zdroju
Fot. Aqua Zdrój Wałbrzych
W dniu 11 marca w Centrum AQUA–ZDRÓJ podczas konferencji prasowej zaprezentowano nowego Prezesa Zarządu Spółki, Piotra Rachwalskiego.

W sali konferencyjnej Centrum-Sportowo Rekreacyjnego Aqua-Zdrój odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono nowego prezesa spółki. Rada nadzorcza wybrała na to stanowisko legniczanina Piotra Rachwalskiego.
- Pan Piotr do niedawna pełnił funkcję prezesa Kolei Dolnośląskich. Z firmy mało znaczącej stworzył dobrze prosperującą instytucję. Za jego kadencji Koleje Dolnośląskie zmieniły Dolny Śląsk, a Dolny Śląsk zmienił się dzięki Kolejom Dolnośląskim – zaczął prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Zdaniem prezydenta, nowy prezes Aqua Zdroju jest idealnym kandydatem na to stanowisko, nie tylko ze względu na doświadczenie czy umiejętności, ale też ze względu na fakt, że jest osobą spoza wałbrzyskiego, „górniczego” klimatu.

Roman Szełemej sporo czasu poświęcił również poprzednim dyrektorom Aqua Zdroju. Dziękował zarówno Mariuszowi Gawlikowi jak i Rafałowi Wiernickiemu.
- Uważam, że zadania, jakie otrzymali poprzednicy pana Piotra Rachwalskiego, zostały wykonane, cele osiągnięte, ale w dzisiejszych realiach potrzebowaliśmy zmiany i w dalszym ciągu uważam, że Piotr Rachwalski jest najlepszą osobą, na właściwym miejscu i we właściwym czasie. Ja natomiast liczę na dalszą współpracę zarówno z panem Mariuszem Gawlikiem jak i Rafałem Wiernickim, dla których przewiduje inne funkcje na terenie miasta – mówi prezydent Wałbrzycha.

Celem nadrzędnym nowego prezesa będzie nie tylko rozwikłanie obecnych problemów, z jakimi boryka się Aqua Zdrój, ale również zacieśnienie współpracy pomiędzy Zamkiem Książ, Palmiarnią i Starą Kopalnią.
- Już od ponad 20 lat pracuję w spółkach takich jak, Aqua Zdrój. Co prawda wcześniej dotyczyło to transportu, ale bez względu na wszystko, zawsze działanie było podobne. Udało mi się w tym czasie wywindować Koleje Dolnośląskie z funkcji marginalnej firmy na firmę wiodącą na rynku. Moim zadaniem będzie również poprawić wynik finansowy spółki. Wiadomo jednak, że takie spółki zwykle przynoszą deficyt i ważne jest tylko to, jaki on jest duży oraz czy działalność spółki jest akceptowalna społecznie. Liczę na to, że będziemy ściśle współpracować z Zamkiem Książ i Starą Kopalnią. Wszystko razem to duże wyzwanie, ale ja lubię wyzwania i dlatego tu jestem – mówi Piotr Rachwalski.

Nowy prezes potwierdził, że prace nad budową lodowiska będą kontynuowane. Miasto również nie zamierza rezygnować z budowy odkrytego basenu. Fani budowy nowego stadionu będą musieli się zaś uzbroić w daleko idącą cierpliwość. Na ten moment jest to bowiem odległa przyszłość.

Piotr Rachwalski – manager i przedsiębiorca, ekonomista transportu, praktyk z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu spółkami zajmującymi się transportem publicznym (drogowym i kolejowym), doradca i ekspert. Z wykształcenia ekonomista transportu. Ukończył także studia z zakresu marketingu i public relations. Założyciel i wieloletni prezes powołanego do życia w 1999 roku Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei. Założyciel i wieloletni prezes firmy przewozowej Nord Express, największej prywatnej firmy przewozowej na Pomorzu Środkowym. Od czerwca 2014 do stycznia 2019 prezes Koleje Dolnośląskie S.A. W tym czasie spółka była najszybciej rozwijającym się przewoźnikiem kolejowym w Polsce.

Twoja reakcja na artykuł?

9
21%
Cieszy
4
10%
Hahaha
1
2%
Nudzi
4
10%
Smuci
0
0%
Złości
24
57%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group