Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2755
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: PiS zadowolny ze wzrostu poparcia

Czwartek, 16 lipca 2020, 9:19
Aktualizacja: Sobota, 18 lipca 2020, 8:19
Autor: JAZ
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: PiS zadowolny ze wzrostu poparcia
Fot. JAZ
Przed Urzędem Magistrackim przedstawiciele Prawia i Sprawiedliwości podsumowali wynik wyborczy ich kandydata w naszym regionie.

Pomimo porażki Andrzeja Dudy, zauważony został wyjątkowo duży wzrost poparcia dla prezydenta. Urzędujący prezydent uzyskał w Wałbrzychu 39,64 procenta. W powiecie było to już 42,08 procent. Jest to poparcie zdecydowanie większe niż uzyskał w I turze wyborów. Dla polityków Prawa i Sprawiedliwości jest to znaczący wyik, szczególnie że osiągnięty na bardzo niewygodnym dla ich ugrupowania terenie.
- Mamy w Polsce 27 miast z liczbą mieszkańców między 100 – 250 tysięcy mieszkańców. W tym gronie największy wzrost zanotowaliśmy w Wałbrzychu – cieszył się Kamil Zieliński, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w powiecie.

Tak wysoki wynik jest dla PiS nagrodą za zaangażowanie w życie lokalnej społeczności, która zaczyna zauważać, że partia rządząca nie zostawia ich samych sobie. Dodatkowo był to wzrost najwyższy w całym kraju, co również nie pozostało bez echa w krajowych mediach.
- Prezydent Andrzej Duda w II turze wyborów otrzymał 4 tysiące głosów więcej niż Prawo i Sprawiedliwość w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych. Taki wzrost jest dla nas dużym sukcesem. Widać, że tutejszy elektorat systematycznie się zwiększa – mówił Bogumił Gwoździk, koordynator wyborczy sztabu PiS w regionie wałbrzyskim.

Twoja reakcja na artykuł?

30
53%
Cieszy
4
7%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
20
35%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group