Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5465
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: PKS to relikt przeszłości

Niedziela, 31 lipca 2022, 8:09
Aktualizacja: 9:16
Autor: PAW
Wałbrzych: PKS to relikt przeszłości
Fot. archiwum
Ostatnio przedstawiciele partii Razem zorganizowali konferencję prasową na temat konieczności powstania w naszym mieście przystanku autobusowego z prawdziwego zdarzenia. Zdaniem prezydenta Romana Szełemeja, Wałbrzych nie jest miastem, które musi mieć dworzec autobusowy.

— Ta inwestycja przydałaby się nie tylko mieszkańcom, ale także turystom, którzy coraz częściej przyjeżdżają do Wałbrzycha. W tej chwili nie wiedzą, dokąd pojechać, aby przesiąść się w autobus, jakie istnieją połączenia. Nawet sami wałbrzyszanie mają z tym problem — mówi. — Mieszkańcy ironizują, że w tej chwili funkcję naszego dworca autobusowego pełni krawężnik przy ulicy Sikorskiego, a z dworca kolejowego Wałbrzych Centrum możemy przesiąść się na transport pieszy... Pytamy: kiedy wreszcie powstanie w Wałbrzychu dworzec autobusowy i kto o tym zdecyduje: władze miasta czy prywatny inwestor? - mówi Anna Stabrowska z partii Razem.

- Obecnie realia są inne. Dzisiaj przewoźnicy z Polski i Europy mają doświadczenie, że Wałbrzych nie jest znaczącym węzłem autobusowym - mówi prezydent Szełemej. - Do Wałbrzycha przyjeżdżają autobusy, żeby zabrać kogoś w świat. Nie jesteśmy punktem przesiadkowym czy węzłowym. PKS z lat 60., 70. i 80. związany był głównie z połączeniami z okolicznymi miejscowościami na terenie województwa wałbrzyskiego. Związane to było w dużej mierze z dojazdem do pracy w kopalniach czy zakładach przemysłowych.

Prezydent zauważa i podkreśla, że dziś wiele tych połączeń międzymiastowych z Wałbrzycha do Boguszowa-Gorc czy Jedliny-Zdroju jest realizowanych przez komunikację miejską na mocy zawartych porozumień między poszczególnymi samorządami.

- To co realizujemy to coś wyjątkowego, bo kupując jeden bilet możemy dostać się choćby do Sokołowsk, Rzeczki czy Głuszycy - dodaje Szełemej. - Punkt przesiadkowy, który ma powstać przy stacji kolejowej Wałbrzych Centrum, ale ma powstać ze środków inwestora prywatnego, który planował tam zbudować galerię handlową. Jest to obecnie projekt zamrożony i wstrzymany. Kiedy będzie realizowany? Nie wiem, bo to decyzja prywatnego inwestora, a czasy obecnie nie są łatwe.

Twoja reakcja na artykuł?

9
8%
Cieszy
22
21%
Hahaha
4
4%
Nudzi
9
8%
Smuci
20
19%
Złości
42
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (99)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group