Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2498
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Plakat Chopinowski – wystawa pokonkursowa

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 7 stycznia 2011, 7:43
Aktualizacja: 12:38
Autor: red
Fot. organizatorzy
Zorganizowany w 2009 roku przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Instytut Sztuka Mediów ASP w Warszawie i Biuro Chopin 2010 konkurs zamknięty pozwolił na stworzenie kolekcji plakatu artystycznego o tematyce chopinowskiej. Teraz będzie tę wystawę można obejrzeć w Wałbrzychu.

Grono wybitnych polskich artystów grafików, tak po stronie konkursowiczów, jak i wśród jury, podjęło się zadania kontynuowania tradycji polskiej szkoły plakatu. Wybrano 35 spośród 80 nadesłanych projektów plakatów. 26 października 2009 roku znakomite jury w składzie: prof. Stanisław Moryto, Ferdynand B. Ruszczyc, prof. Janusz Stanny, prof. Waldemar Świerzy, prof. Stanisław Wieczorek - przewodniczący przyznało trzy nagrody główne i trzy wyróżnienia: I nagroda: Michał Łojewski, II nagroda: Marcin Markowski, III nagroda Marek Freudenreich, wyróżnienia: Piotr Karczewski, Maciej Buszewicz, Maciej Mytnik.

Inauguracyjny wernisaż wystawy Plakat Chopinowski odbył się 1 marca 2010 roku w Galerii Test w Warszawie i od tego czasu realizowana jest idea zorganizowania 200 wystaw w dwusetną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Zapraszamy wałbrzyszan do zapoznania się z kolekcją, która już dzisiaj stanowi wartość nie do przecenienia.

"Plakat Chopinowski - wystawa pokonkursowa" pokazywana będzie w Galerii pod Atlantami od 14 stycznia do 25 lutego 2011 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00, 2 piętro. W piątek 18 lutego oraz w sobotę 19 lutego zostanie przedstawiona historia plakatu, także plakatu polskiego na wybranych przykładach.

Bliższe szczegóły na stronach "Biblioteki pod Atlantami", w zakładce Galeria pod Atlantami.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group