Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4944
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: „Pływacki debiut” Rekinów

Sobota, 2 lipca 2011, 14:00
Aktualizacja: 14:18
Autor: MDvR
Świebodzice: „Pływacki debiut” Rekinów
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Klub Sportowy „Rekin”, działający w Świebodzicach już od kilku lat i zyskujący coraz większe uznanie, zrzesza w swoich szeregach nie tylko starszą młodzież, która zdobywa medale i bije kolejne rekordy na wielu imprezach sportowych w Polsce i za granicą. Członkami klubu są także dzieci dopiero uczące się pływać lub doskonalące różne techniki pływania.

Z roku na rok przybywa sympatyków klubu, a wraz z nimi pojawiają się młode „Rekinki”. Właśnie z myślą o tych najmłodszych trenerzy, rodzice z klubu kibica oraz zarząd KS „Rekin” zorganizowali 16 czerwca „Pasowanie na pływaka” i 21 czerwca zawody „Pływacki debiut”. Obie imprezy odbyły się na terenie Wodnego Centrum Rekreacji, gdzie każdego dnia trenują nasi młodzi sportowcy pod czujnym okiem swoich trenerów.

Podczas pasowania na pływaka najmłodsze dzieci – adepci sztuki pływackiej - wykonywały różnorodne zadania przygotowane przez trenerów Rafała Kwiatkowskiego, Przemysława Parlę i Mariusza Piwowara. W atmosferze wspaniałej zabawy „Rekinki” pokonywały kolejne trudności. Każde z 19 małych pływaków w pełni zasłużyło na nagrodę, którą był wspaniały medal ufundowany przez firmę Aquapol ze Świebodzic. Wszystkiemu przypatrywali się dumni rodzice, którzy już dziś mogą być pewni, że ich pociechy podczas wakacji nad wodą będą bezpieczne.

W „Pływackim debiucie” wzięło udział 38 dzieci, które naukę pływania rozpoczęły dwa lub trzy lata temu, a teraz radzą sobie coraz lepiej i poznają kolejne style pływania dzięki swoim trenerom Jackowi Rapczyńskiemu i Rafałowi Kwiatkowskiemu. W obecności licznie zgromadzonych kibiców – rodziców i dziadków zawodnicy, jak przystało na pierwsze poważne zawody pływackie, zostali zapoznani z zasadami startu. Przedstawiono im także sędziów w składzie: Krzysztof Winiarczyk, Dariusz Skalny, Dawid Skalny, Małgorzata Staszczyk, Mariusz Piwowar, Alicja Kotulska, Maciej Bloch oraz Małgorzata Krzan.

Zawodnicy mieli pokonać dystans 25 metrów stylem dowolnym. Po rozgrzewce rozpoczęły się wielkie zmagania. Emocji było wiele! Dzieci starały się dać z siebie wszystko i dzięki temu wiele z nich przepłynęło dystans w bardzo dobrym czasie. Nie zabrakło prawdziwie sportowego dopingu, a słodki poczęstunek ufundowany przez firmę Śnieżka Invest pomógł znieść ciężar przegranej. Na ustach wszystkich małych pływaków pojawił się promienny uśmiech, gdy okazało się, że każdy z nich dostanie okazały medal. Oczywiście złoci i srebrni medaliści zostali uhonorowani medalami w odpowiednich barwach i bardziej okazałymi upominkami, a każdy uczestnik zawodów otrzymał także nagrody rzeczowe dzięki hojności sponsorów, którymi są: „Toyota” Jana Nowakowskiego, Urząd Miasta Świebodzice, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy doskonałego debiutu pływackiego. Zarząd Klubu ponadto pragnie gorąco podziękować wszystkim sponsorom, w tym szczególnie Państwu Cecylii i Krzysztofowi Fabiś z firmy Aquapol, Pani Renacie Kotulskiej, trenerom, sędziom oraz rodzicom zaangażowanym w przygotowanie zawodów. Mamy nadzieję, że ten pierwszy medal będzie dla wielu młodych zawodników początkiem wspaniałej kolekcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group