Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5388
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Po Gali Ambasadorów

Poniedziałek, 30 stycznia 2023, 6:31
Aktualizacja: 9:13
Autor: red
Wałbrzych: Po Gali Ambasadorów
Fot. organizatorzy
Podczas Gali Ambasador Wałbrzycha 2023 zebrano w ramach aukcji charytatywnej 300 tysięcy złotych. Zebrane pieniądze zostaną przekazana na konto Fundacji "Polska Fala", aby pomóc czworgu dzieciom z regionu wałbrzyskiego, które wymagają długotrwałego i kosztownego leczenia. Ideą imprezy jest promocja Wałbrzycha poprzez prezentację dorobku wybitnych postaci związanych z naszym niezwykłym miastem. Kamila Żuk, Nullo i Filip Mecner dołączyli do listy osób, z których mieszkańcy mogą być dumni i którzy budują pozytywny wizerunek miasta na forum ogólnopolskim. W wydarzeniu obok kwiatu biznesu Aglomeracji Wałbrzyskiej uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele świata arystokracji i kultury.

Wypowiedzi Ambasadorów:

NULLO

- Wałbrzych dał mi siłę by tworzyć, by pracować nad samym sobą, by coś sobie w jakiś sposób udowodnić. Przekazać to w tekstach, muzyce, pokazać światu, całej Polsce, gdzie leży moje miasto. Nagrałem nawet w 2012 taką płytę SPG Dystrykt, która stricte dotyczy tematu mojej dzielnicy a także Wałbrzycha, jaki on jest i tak naprawdę co mi dał i gdzie doprowadził mnie dzisiaj i jakim jestem człowiekiem. Czasem patrząc na coś z bliska tracimy ostrość, błądzimy drogą prostą, tak mglistą, że aż niby obcą. I właśnie tak było ze mną, że jak byłem w Wałbrzychu na co dzień, chodziłem do IV liceum, wiedziałem, że jest wzgórze Gedymina itd. Itd.. Ale jakby nie do końca doceniałem to, że mieszkam w tak pięknym miejscu. Bo była to codzienność. Jak wyjechałem do Wrocławia robić studia i po jakimś czasie wróciłem do Wałbrzycha, mówię: mieszkam w naprawdę pięknym miejscu, mieszkam w górach, których wcześniej nie mogłem do końca dostrzec i zrozumieć.

FILIP MECNER

- Z Wałbrzychem były związane pierwsze 19 lat mojego życia i nie ma co kryć, to były cudowne lata. Zarówno te spędzone w szkolnych ławkach jak i te spędzone na podwórku na Nowym Mieście. Dla mnie Wałbrzych to zawsze tamte miejsca i przyjaciele z tamtych lat. Wałbrzych to nie tylko wspomnienie, to także moja teraźniejszość. Staram się jak najczęściej wpadać w odwiedziny do miasta, do znajomych, do rodziny, do przyjaciół, do teatru, na pływalnie na Biały Kamień, no i oczywiście po to żeby pochodzić po górach. Często zabieram mojego syna, przechadzamy się po mieście, no i oczywiście snuję opowieści o tym jak to tatuś jak był małym chłopcem chodził kilometrami na piechotę do szkoły.

KAMILA ŻUK

- Z ziemią wałbrzyską czuję się bardzo mocno związana. Nasze tereny dają mi możliwość do przygotowywania się do sezonu pomiędzy zgrupowaniami. Liczne ścieżki turystyczne, rowerowe, trasy narciarskie, to elementy, które naprawdę niesamowicie się rozwinęły na ziemi wałbrzyskiej i pozwalają mi szlifować sportową formę.

Twoja reakcja na artykuł?

5
18%
Cieszy
11
39%
Hahaha
2
7%
Nudzi
2
7%
Smuci
8
29%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group