Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 4199
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Pochwalili się znajomością przyrody

Sobota, 28 maja 2011, 22:13
Aktualizacja: 22:14
Autor: red
REGION, Walim: Pochwalili się znajomością przyrody
Fot. Gimnazjum w Walimiu
W Publicznym Gimnazjum w Walimiu odbyła się już ósma edycja Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego organizowanego w ramach obchodów Dnia Ziemi.

Uczestnikami konkursu były czteroosobowe drużyny złożone z uczniów klas pierwszych gimnazjów. Przyjechali zawodnicy z Czarnego Boru, Głuszycy, Jedliny-Zdroju, Starych Bogaczowic i Boguszowa-Gorc.

Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy z zakresu ekologii, ochrony przyrody i środowiska, stworzenie możliwości zdrowej rywalizacji i wspólnej zabawy, rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania oraz szacunku do przyrody oraz integracja i wymiana doświadczeń pomiędzy szkołami.

Konkurs składał się z 10 konkurencji obejmujących tematykę ekologiczną. Drużyny odpowiadały na pytania teoretyczne, prezentowały zdolności plastyczne i literackie, a także musiały wykazać się umiejętnością rozpoznania roślin i zwierząt chronionych w Polsce.

Jury, które tworzyli opiekunowie drużyn, oceniało poszczególne konkurencje. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Publicznego Gimnazjum z Walimia w składzie: Magdalena Adam, Agnieszka Macanko, Julita Madziara i Karolina Paterek. II miejsce wywalczyli uczniowie z Boguszowa-Gorc, a III ze Starych Bogaczowic.

Konkurs został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Dzięki temu wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali niezwykle atrakcyjne nagrody rzeczowe, a ich placówki wzbogaciły się o profesjonalne flipcharty. Puchar Przechodni, ufundowany przez Dyrektora Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu, będzie gościł przez ten rok w Gimnazjum w Walimiu.

Organizatorem konkursu jest nauczycielka Gimnazjum w Walimiu Jolanta Jurczyńska, która zajmuje się także pozyskiwaniem na inne działania ekologiczne środków finansowych z WFOŚiGW we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group